Slavnostní zahájení provozu beachvolejbalového hřiště se z důvodu nepřízně počasí odkládá na pátek 17. 5. 2019 v 16:00. Hřiště bude přesto, dle harmonogramu, k dispozici veřejnosti již od 15. 5. 2019. 

Startuje se 15. května a hřiště před muzeem bude k dispozici až do 9. června.

„Přijde mi to jak fajn nápad. A docela by mě lákalo si na náměstí začutat. Asi zkusím přemluvit kamarády a vyrazíme," nechal se slyšet třeba Miroslav Nakládal z Prostějova.

A kdy bude pro zájemce hřiště otevřeno?

„Dopoledne bude hřiště sloužit školám, odpoledne a o víkendech veřejnosti. Konat se budou také různé turnaje nebo exhibiční utkání třeba volejbalistek či fotbalistů. Provoz hřiště bude denně od 9:00 do 13:00 hodin – ve všední dny pro školy a následně do 20:00 hodin pro veřejnost,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Součástí bude i odpočinková zóna, veškerý komfort spojený s provozem hřiště jako šatna na převlékání nebo toalety a sprchy, občerstvení, chybět nebude ani zábava pro děti.

Perličkou, na kterou se můžete v souvislosti s provozem hřiště těšit, je i tvoření pískových soch a workshop.

„Konkrétně vznikne socha hráček volejbalu od sochaře Mariána Maršálka, s výškou zhruba 180 až 190 centimetrů a chystáme také workshop pro děti, kde si budou moci tvoření z písku také vyzkoušet. Wokshop se bude konat po dobu tvoření soch, tedy konkrétně ve dnech 16. - 21. května s délkou trvání 8 - 9 hodin denně,“ doplnila Milada Sokolová.

Ve vybraných dnech si na hřišti bude moci bezplatně sportovat každý, kdo si dopředu zarezervuje čas. Rezervaci proveďte na tel čísle: 582 345 463, 607 798 018. Kalendář s rezervacim hřiště najdete ZDE.