„Na území Vrahovic probíhá výstavba rodinných domů a vznikají tak nové bezejmenné ulice. Pro pojmenování těchto lokalit bychom rádi zachovali stávající způsob pojmenování, inspirovaný geograficky nebo třeba vlastenecky," vysvětlila primátorka města Alena Rašková.

Radní se proto rozhodli pojmenovat dvojici vrahovických ulic, vedoucí kolmo k ulici Tovární, jako ulice Alfréda Jánského a Stukova.

„Alfréd Jánský byl olomoucký rodák a válečný veterán, který přežil věznění ve čtyřech koncentračních táborech a po osvobození Osvětimi se účastnil bojů na Slovensku. Zemřel v listopadu loňského roku v Prostějově," uvedla mediální referentka Anna Kajlíková s tím, že naopak Jaroslav Stuka, jehož jméno má nést druhá z ulic, se v Prostějově narodil.

„Jaroslav Stuka byl hudební skladatel, sbormistr a pedagog, který řídil divadelní orchestry v Praze, Brně, Plzni a ve Lvově. Za války pak působil jako šéf opery divadla v Olomouci. Na konci dvacátých let pak odešel do Prahy, kde vedl operetu v Divadle na Vinohradech," uzavřela Anna Kajlíková.