Webovky v novém kabátě spustil Kostelec v pondělí. Web prostějovské radnice se zjednodušil už v létě. K tomu se oděl do žluté a modré, barev městského znaku.

Web Kostelce na Hané

Web Prostějova

„Předchozí stránky občané kritizovali, proto jsme přistoupili k jejich modernizaci,“ potvrdil tajemník Městského úřadu v Kostelci Jiří Grepl s tím, že obyvatelé města si stěžovali na nedostatek aktuálních informací z radnice i společenského života.

Modernizace stránek přišla obecní kasu na patnáct tisíc korun. „Budeme se snažit je průběžně plnit,“ slíbil Grepl.

Nový web Kostelce

Prostějov změnil strukturu a vizáž internetových stránek v červenci.

„Z hlediska obsahu se nic neztratilo, sdružili jsme jen několik záložek pod jednu jedinou,“ vysvětlila mluvčí radnice Jana Gáborová. Průzkum spokojenosti s novou podobou stránek si město neudělalo. Lidé se však se svými názory netajili a posílali je radnici sami. „Ozvali se ti, kterým se podoba líbila i ti, kterým ne,“ reagovala mluvčí Gáborová s tím, že padaly dotazy na obsah webu, ale na jeho podobu ne.

Na základě požadavků lidí umístila radnice do kolonky Co nejčastěji hledáte odkaz na formuláře. „Řada lidí se ptala, kde příslušný formulář najde, nebo si stěžovala, že ho vůbec nemůže najít,“ objasnila Jana Gáborová

Stránky, jimiž se obce na Prostějovsku prezentují na internetu, mají různorodou kvalitu.

„Je to spektrum od ryze amatérských až po profesionální,“ tvrdí místní odborník na informační technologie Tomáš Blumenstein. Prostějovský web přitom řadí k těm lepším v celorepublikovému průměru.

„Spousta jiných měst však komunikuje prostřednictvím webu se svými obyvateli lépe. Není to totiž jen o penězích, ale i o počtu lidí, kteří se stránkám denně věnují,“ říká Blumenstein.

Obecně by se podle něj měla zlepšit hlavně míra informovanosti o veřejných zakázkách a plánovaných investičních akcích.

„A tyto záležitosti by se měly na webu také diskutovat,“ doplnil Blumenstein.