„Stavět se podle plánu začne v červenci a práce by měly skončit zhruba na konci září," sdělila Radka Miloševská. Dodala zároveň, že návštěvníci nemocnice budou mít nově k dispozici sto šest parkovacích míst.

Mělo by se tak ulevit současnému parkovišti pro veřejnost, které se nachází před hlavním vchodem do nemocnice. Parkují zde totiž také lidé bydlící na nedalekém sídlišti Hloučela. Kapacita i kvůli tomu především během dopoledne nedostačuje.

„Parkování u nemocnice je fakt hrozné už dlouho. Řeším to tak, že vjíždím a parkuji v areálu. I když ani tam to není jisté a tak se snažím vybírat doktory, kteří ordinují jinde než v nemocnici," řekla například Jana Rozehnalová.

První půlhodina zdarma, za další dobu zaplatíte

Především pacienti se však dočkají míst na odstavení auta, která vzniknou při vjezdu do nemocnice. Skutečnost, že se prostor nachází za závorou, za níž začíná nemocniční areál, však znamená placení poplatku za parkování.

„Chystaná odstavná plocha bude skutečně ve stejném režimu jako dnešní parkoviště v areálu nemocnice. To znamená, že i nové prostory budou zpoplatněné," uvedla Radka Miloševská.

Na stavbě parkoviště se bude finančně podílet kromě nemocnice a města Prostějova také Olomoucký kraj. Právě mluvčí olomouckého hejtmanství Kamila Navrátilová připojila další podrobnosti k průběhu stavby.

„V současné době probíhá územní řízení a zpracovává se projektová dokumentace pro stavební povolení a provádění stavby. Práce budou probíhat v areálu Nemocnice Prostějov, takže neomezí okolí. Parkoviště bude v uzavřeném areálu nemocnice, kde je první půlhodina stání zdarma, po tomto limitu je parkování placené," vysvětlila tisková mluvčí. 

Více parkovacích míst ve městě

Sousedství nemocnice však není jediným místem ve městě, kde budou mít řidiči více prostoru k zanechání auta. Také dvě lokality nedaleko centra města by se podle náměstkyně primátora Aleny Rašková měly dočkat.

„Parkovací místa přibudou v Tylově ulici nedaleko gymnázia a také na náměstí Spojenců. Ve druhé z lokalit by mělo být snazší parkování před budovou úřadu práce ale také na delších stranách náměstí," uvedla náměstkyně, která má na starost dopravu.