Na stavbu, která přijde zhruba na 31 milionů korunu, přičemž dotace z evropských fondů činí 19 milionů, si město muselo vzít úvěr.

„Nyní jednáme se zhotovitelem o vícepracích a méněpracích. Vše budeme projednávat ještě na zastupitelstvu a po té podepíšeme zřejmě už poslední dodatek k realizaci stavby,“ vysvětlil konický starosta Michal Obrusník.

Podle něj celková cena prací bude nakonec o něco vyšší než vysoutěžená cena, ale nepřesáhne prý cenu projektovou.

„Je nutné si uvědomit, že šlo o přestavbu již hodně staré budovy a objevily se tak některé věci, které bylo nutné za pochodu řešit,“ dodal starosta s tím, že stavba má být předána městu na konci září. „Zřejmě ale musíme počítat s menším zpožděním, tak fakticky očekávám předávku až tak v půlce října,“ zmínil se Obrusník.

Pak bude následovat kolaudace a dovybavení vnitřních prostor.

Město by podle něj rádo otevřelo budovu veřejnosti k prohlídce během vánočních trhů a samotný provoz komunitního centra by pak mohl být zahájen začátkem příštího roku.

K setkávání lidí

A k čemu tedy bude centrum sloužit?

Podle představitelů Konice půjde o veřejný prostor, jehož prvořadým cílem je podpořit setkávání občanů města, umožnit jim realizovat společně volnočasové aktivity a zapojovat dosud neaktivní osoby.

„Mohou zde probíhat kulturní akce realizované samotnými obyvateli města, vzdělávací kurzy nebo aktivity podporující zapojování do dobrovolnické činnosti,“ řekl k věci starosta města Michal Obrusník.