"Jedná se o investiční akci, na kterou jsme čekali desetiletí. V minulosti se problematika dopravní situace u školy a zdravotního střediska diskutovala na zastupitelstvech opakovaně. Dnes už to snad mohu říci, že vnímám jako zázrak, že se tam ještě nic vážnějšího nepřihodilo," komentuje aktuální rekonstrukci plumlovská starostka Gabriela Jančíková s tím, že zvláště v ranních hodinách před začátkem školního vyučování byla situace neúnosná.

Jednotřídka pro žáky z Ukrajiny v plumlovské škole. 22.3. 2022
Plumlovská škola už učí ukrajinské děti, zřídila pro ně jednotřídku

Nová parkovací místa a větší prostor.

"Projekt řeší prostranství před školním vchodem. Dojde k rozšíření vozovky a vzniknou nová parkovací místa pro krátkodobé stání. Vyřeší se tím dovoz dětí do školy, ale i pacientů zdravotního střediska," popisuje starostka a doplňuje: "Stavební práce budou pokračovat i směrem nahoru, kde plánujeme další parkovací místa. Vznikne tam i bezpečný chodník pro děti, aby se dostaly bez úhony do školy i mateřské školy."

Plumlovský kemp Žralok. Ilustrační foto
Přehrady Fest míří do Plumlova. Vystoupí i Mirai, Jelen či Pokáč

Buduje se ve dvou etapách.

"První část jsme dělali v minulém roce. Investovali jsme přibližně milion korun, který jsme získali z Masky (Místní akční skupina). Letošní druhá část přijde asi na dva a půl milionu a získali jsme na ni také dotaci," vyčísluje první žena obce s tím, že se bude budovat dál.

"Chtěli bychom pokračovat. Máme požádáno o dotaci na Ministerstvo pro místní rozvoj. Žádáme už podruhé a tak věřím, že uspějeme. Finance chceme použít na rekonstrukci navazující silnici před mateřskou školou," přibližuje Gabriela Jančíková.

Hotovo do konce roku. "Stávající druhá etapa, by měla být ukončena letos v květnu. V případě, že bude schválena naše žádost o dotaci, projde Wolkerova ulice rekonstrukcí v průběhu prázdnin," uzavírá dáma v čele Plumlova.