„Je to pro nás určité vodítko, ale nic konkrétního vám k tomu v tuto chvíli říct nemohu. Na úterý máme naplánováno oficiální jednání, kde se touto otázkou budeme zabývat," vyjádřil se v pátek k výsledkům ankety náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Radnice nabídla veřejnosti k posouzení čtyři varianty.

Prostor před kavárnou Kocourek v někdejších židovských uličkách, areál bývalého Moragra za Mlýnskou ulicí, parkoviště před Žudrem v Mlýnské ulici a bývalá jezdecká kasárna.

„Ankety se zúčastnilo 352 lidí, z nichž dvě třetiny volili prostor před kavárnou Kocourek," informovala mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová.

Třináct procent lidí hlasovalo pro areál bývalého Moragra, jedenáct procent pro parkoviště před Žudrem a devět procent souhlasí s tržnicí v jezdeckých kasárnách.

VÝSLEDKY ANKETY ZDE

Opravit místo a vrátit tržnici zpátky

Podle aktivisty Jana Navrátila ze Strany Zelených by bylo přesunutí tržnice ke kavárně Kocourek nešťastným řešením.

„Jakmile se tak stane, dojde v dané lokalitě k dopravnímu kolapsu. Jsem pro to, aby se dočasně obnovily trhy na náměstí T. G. Masaryka a po opravách inženýrských sítí a zázemí aby se tržnice vrátila na původní místo, na které jsou lidi i trhovci za dlouhá léta zvyklí," míní Jan Navrátil.

Město namísto původně avizovaných pěti možností nabídlo v anketě na webu jen čtyři. Vyjádřit se k zachování tržnice na současném místě tak mohli lidé pouze v rámci oddílu „jiná možnost".

„Této volby využilo osmapadesát lidí, přičemž sedmačtyřicet požadovalo zachování tržnice na stávajícím místě," upřesnila Jana Gáborová.

Podle Jana Navrátila je důvodem poměrně nízkého počtu hlasů to, že město tuto variantu nenabídlo přímo.

„Anketa tím byla zdeformovaná. Možná by někomu nevadilo zrušit trhovce a nasměrovat lidi do supermarketu," míní Navrátil.

Podle týdenního průzkumu, který prováděli studenti podnikatelské školy mezi obyvateli Prostějova, byla pro zachování tržnice na původním místě třetina z oslovených 653 osob.

„Pětatřicet procent hlasovalo pro kavárnu Kocourek a dvaatřicet procent pro stávající místo," doplnila Jana Gáborová s tím, že sedmdesát procent oslovených si tak přálo zachování tržnice poblíž centra města.