Nespokojenost 160 z nich vyjádřilo v petici. Tu v úterý přinesl zastupitelstvu jeden z jeho nových členů, Pavel Dopita.

"Byla zde snaha o postavení ubytovny. Došlo tehdy k zamítnutí, nyní se ale obnovila," uvedl Pavel Dopita.

Vyjádřil také některé důvody, proč lidé se záměrem nesouhlasí.

"Někteří se bojí hlučnosti a možného nepořádku, pokud by se opět jednalo o ubytovnu pro dělníky. Stavba by navíc narušovala ráz okolní zástavby rodinných domků," uvedl Pavel Dopita.

Nejde o ubytovnu ale bytový dům, vzkazuje majitelka

Majitelka možné budoucí ubytovny, Tatjana Melnyková, však s kritikou nesouhlasí. A ujišťuje, že k obavám není důvod.

"Nejedná se o ubytovnu, bude to obyčejný bytový dům. Lidem se vždycky něco nelíbí," reagovala na výtky ohledně chystané novostavby v ulici na východním okraji Vrahovic.

"Vše je podle pravidel a zákonů. Budova je normálně vysoká, podle toho, co povolil úřad," uvedla při prvním projednávání stavby.

Stavební úřad ale povolení neudělil. Podle vyjádření ředitele Jana Košťála chyběla část potřebné dokumentace.

Obavy občanů

Už tehdy část místních vyjádřila své obavy. Nyní se objevují znovu.

"Byly tu dvě petice, k první jsem se připojil ale druhá se ke mě nedostala. Jsem proti, protože stavbu vnímám jako ohrožení okolí a může způsobit znehodnocení pozemků," vyjádřil se například pan Jiří sídlící nedaleko od možné ubytovny.

Podobného názoru byl i Zdeněk Švec.

"Jsem zásadně proti. Pokud by zde bydlely rodiny dělníků, proti tomu vcelku nic nemám. Dělníci bez rodin by ale způsobovali hluk a nepořádek," uvedl muž.

Jiní lidé pak přiznávají, že objektivní informace o stavbě chybí.

"Moc informací, třeba o tom, jak by to vypadalo, není. K petici jsem se nepřipojila, moc věcí o tom všem neznáme," řekla například další z obyvatelek této části Vrahovic, Pavlína Ondrušková.

Exprimátorka: S ubytovnou pro dělníky nesouhlasím

K problému se vyjádřila i někdejší primátorka žijící ve Vrahovicích, Alena Rašková.

"Má z toho být ubytovna pro zahraniční dělníky, s čímž vůbec nesouhlasím. Pracovali by totiž na druhé straně Vrahovic. A co budou chlapi dělat ve městě po směně, když zde nemají rodinu? Navštěvovat hospody a dělat nepořádek," uvedla pro Deník.

Rozptýlit nebo případně potvrdit obavy místních z ubytovny by mohl místní stavební úřad. O informace ke stavbě a zjištění stavu řízení požádala v úterý redakce Deníku. Zatím bez výsledku.

Ubytovna ve Vyškově problémy nepřináší

Nepotvrdily se však zatím obavy některých obyvatel z nadměrného hluku či zvýšení kriminality. Tatjana Melnyková totiž ubytovnu provozuje i ve Vyškově.

"Obecně můžu říct, že žádné problémy se ke mně ani k městské policii nedostaly," uvedl pro Deník mluvčí městského úřadu Michal Kočí.