Město Prostějov nově na svých webových stránkách doporučuje všem občanům používání roušek či jiných prostředků k ochraně úst a nosu na všech veřejných prostorách a prostranstvích. 

„Buďme teď, prosím, všichni maximálně zodpovědní. Kdo máte roušku, noste ji. Kdo ne, používejte venku alespoň šátek či jiný kus oblečení k zakrytí části obličeje. Je to skutečně moc důležité a není čas na žádné hrdinství. Všem přeji pevné zdraví! A vzájemně si pomozme, umíme-li šít!," vyzývá na své facebookovském profilu například radní Milada Sokolová.

Nošení roušek na veřejnosti důrazně doporučuje i vedení města Plumlova.

A část občanů se opravdu touto výzvou řídí.

"Roušku nosím do práce i do obchodu. Chráním tak aspoň trošku sebe a chráním tak případně ostatní kolem mě, kdybych náhodou nemoc měla," říká například Ria Klementová z Plumlova, která ve městě pracuje v logistické společnosti.

Uzavření školek i v Prostějově

Ještě v pondělí a dnes byly otevřené, ve středu ale zavřou. Řeč je o prostějovských školkách, zřízených městem.

Statutární město Prostějov jako zřizovatel mateřských škol v Prostějově rozhodlo o uzavření městem Prostějovem zřízených mateřských škol s platností od středy 18. března do odvolání z důvodu zamezení šíření koronavirové infekce.

Opatření se týká MŠ Partyzánská (Partyzánská, A. Krále, Hanačka, Květná), MŠ Šárka (Šárka, Dvořákova, Libušinka, Žešov), MŠ Moravská (Moravská, Raisova), MŠ Rumunská (Rumunská, Mozartova), MŠ Smetanova, ZŠ a MŠ Palackého (Čechovice, Mánesova), ZŠ a MŠ Melantrichova (Fanderlíkova), ZŠ a MŠ Kollárova (Husovo nám.) a ZŠ a MŠ J. Železného.

„Pro zákonné zástupce, kteří jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb a orgánů ochrany veřejného zdraví, příslušníci ozbrojených sil, a dále zaměstnanci určené školy nebo školského zařízení bude v provozu pro děti předškolního věku (od 3 do 7 roků věku) Základní škola a mateřská škola Jana Železného v Prostějově, pro děti s povinnou školní docházkou do deseti let potom Sportcentrum dům dětí a mládeže v Prostějově," uvádí se na webových stránkách města. 

Online reportáž