„Už tuto sobotu vyrazíme na nenáročný výšlap do mostkovického občerstvení U čápa. Sejdeme se o půl dvanácté na zastávce v Plumlově a půjdeme kolem Podhradského rybníka a přehrady pod hráz k minigolfu směr Mostkovice. Autobus zpátky do Prostějova jede pět minut před půl druhou odpoledne,“ vybízí instruktorka zdravé chůze s holemi Lenka Sehnalová.

Druhá vycházka, kterou naplánovala na středu 28. září, bude vyloženě tréninková. Mezi desátou a pátou odpoledne si pod jejím vedením můžete vylepšit kondici v Kolářových sadech v Prostějově. Sraz je u hvězdárny.

„Zájemce prosím, aby se objednali předem na telefonu 732 635 360 nebo prostřednictvím e-mailu Sehnalovalenka@seznam.cz. Potřebuji znát jejich výšku, abych mohla přichystat vhodné hole, a důležitý je i telefonický kontakt pro případ, že by se akce nakonec nekonala,“ vzkázala lektorka, jejíž kurzy nordic walkingu podpořilo město v rámci projektu Zdravé město.

Jsou zdarma a bezplatná je i zápůjčka nordicwalkingových holí.

„Vyzkoušelo je už sto padesát lidí ve věku od jedenácti do dvaaosmdesáti let. Chůze s holemi je ideální pro všechny, kteří chtějí aktivně ovlivňovat své zdraví, kondici a váhu. Vhodná je i pro lidi s různými zdravotními omezeními či nadváhou,“ uzavřela Lenka Sehnalová. ⋌(das)