"Budova byla nevyužitá asi dvanáct let. Dříve v ní byla pobočka Základní umělecké školy a knihovna. V jedné místnosti byla centrála telekomunikační společnosti Cetin pro celý mikroregion Němčicko. Tu jsme museli zachovat," informoval nezamyslický starosta Vlastimil Michlíček.

Základem bylo získání dotace.

"Podařilo se nám sehnat dotaci ve výši osm a půl milionu korun na sociální byty. Rozhodli jsme se tak pro přestavbu celé budovy a v Nezamyslicích tak vzniklo šest sociálních bytů. Celkově se jedná o investici okolo čtrnácti milionů korun," uvedl starosta s tím, že o stavbě se uvažovalo v zastupitelstvu tři roky.

"Vzhledem k tomu, že se v objektu nachází telekomunikační ústředna, nemohli jsme dům srovnat se zemí a začít od základů. Projekt se musel přizpůsobit a když se podařila dotace na sociální byty, bylo rozhodnuto," dodal.

Starosta Nezamyslic Vlastimil Michlíček
Zájem lidí zakotvit v Nezamyslicích je obrovský, říká starosta Michlíček

Chyběla základová deska.

"Celý barák jsme zbourali až na tu jednu místnost s ústřednou. Tu jsme museli hermeticky uzavřít. Celkově nám tahle záležitost stavbu prodražila. Museli jsme udělat speciální střechu a přepažení. Navíc jsme po demolici zjistili, že dům stál pouze na hliněném podloží, úplně chyběla základová deska," popisuje první muž obce.

Hotovo bylo za tři čtvrtě roku. "Stavba byla zahájena v lednu roku 2021 a tentýž rok v září byla stavba předána. Do listopadu se ještě dělaly dodělávky a následně jsme budovu zkolaudovali. Od února letošního roku už v domě bydlí nájemníci," přibližuje Michlíček a uzavírá: "Bytový dům disponuje šesti byty. Dva jsou 1+kk a čtyři 2+kk."

Nezamyslice z výšky
Jak se žije v Nezamyslicích? Pojďte na návštěvu