A atmosféra byla opravdu slavnostní. K sokolovně, kde probíhal uvítací ceremoniál, přišel velký počet rodáků průvodem, na jejímž začátku se pyšnila nezamyslická vlajka doprovázená živou hudbou a vystoupením mažoretek.

Při vstupu na ceremoniál pak rodáky přivítaly sličné slečny v klasických hanáckých krojích s vdolečky. Ty pak rodáci zapíjeli i něčím ostřejším.

Zaplněnou sokolovnu přivítali starosta městyse Vlastimil Michlíček s místostarostkou Dagmar Pavlíkovou. „Sešli jsme se v obci, která pro nás všechny hodně znamená, protože jsme v ní strávili dětství. Věřím, že ti, kteří z jakýchkoliv důvodů museli naši obec opustit, se sem rádi vracejí. A vzhledem k tomu, že je vás tu velký počet, se sem asi opravdu vracíte rádi," těšilo starostu Nezamyslic.

V sokolovně si zavzpomínal i Josef Ponížil, který však svou rodnou obec nikdy neopustil.

„V Nezamyslicích jsem celý svůj život. A za tu dobu se změnily hodně. Přibyla dvě nová sídliště, jsou tu nové domy, sokolovna a hasičská zbrojnice jsou úplně nové. Vše se zlepšilo a městys je k nepoznání," řekl věrný rodák.

Ten také zdůvodnil, proč ani nikdy netoužil po tom se někam jinak odstěhovat.

„Člověk si zvykne na svoji rodnou obec a jsem tu zkrátka spokojený. Do města je to kousek, obchody tu jsou, samozřejmě i hospoda. Mně tu zkrátka nic nechybí," dodal s úsměvem.

Sjezdem rodáků však hody v Nezamyslicích nekončí, veselka v hanácké obci pokračuje až do čtvrtka.