„Připravili jsme ochutnávku vlastních vín, kterou zpestří humorné vyprávění a hezké slovácké písničky muzikanta Jožky Šmukaře s cimbálovou muzikou,“ láká na degustaci starosta Nezamyslic Jiří Doubrava.

Sobota bude patřit sportovním fajnšmekrům. V 10 hodin si zajdou na finále první ligy mužů v kolové a odpoledne na fotbalové utkání starých pánů z Nezamyslic a Dobromilic. Ty pak na hřišti vystřídají vdané a svobodné ženy, které si proti sobě zahrají od čtyř hodin.

Nedělní program nabídne výstavu exotů a drobného zvířectva na kynologickém hřišti a jarmark na zámku, kde sídlí ústav pro lidi s kombinovaným postižením.

„Lidé si budou moci prohlédnout třeba oddělení zooterapie,“ říká Jiří Doubrava s tím, že víkend zakončí divadelní taškařice Prach a broky v podání ochotníků z Morkovic.

V pondělí od 16 hodin přijde na řadu pátý ročník mistrovství v jízdě na kolečkových bruslích a od 20 hodin Nezamyslické vinobraní se skupinou Kanci paní nadlesní. Ochutnáte na něm nejen dobré víno a burčák, ale i kančí guláš.

Svatováclavské slavnosti vyvrcholí symbolicky na Den české státnosti.

„Tečku za několikadenními oslavami udělá hodové mše spojená s varhanním koncertem Jiřího Kováře z Veselí nad Moravou,“ dodal starosta Doubrava.

HANA MASAŘÍKOVÁ

PROGRAM SLAVNOSTÍ

#nahled|https://g.denik.cz/59/2f/slavnosti_nezatka_09_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/59/2f/slavnosti_nezatka_09.jpg|Svatováclavské slavnosti v Nezamyslicích 2011 - program#
PŘIPOMEŇTE SI, JAK TO VYPADALO NA SVATOVÁCLAVSKÝCH SLAVNOSTECH V ROCE 2010: VIDEO: Nezamyslice zachvátilo mažoretkové šílenství