„Půjde o rekonstrukci stávající sokolovny a přístavbu nové haly,“ upřesnil starosta Nezamyslic Jiří Doubrava.

Městys získal z Regionálního operačního programu Střední Moravy sedmnáct milionů korun na novou školku a čtyřicet osm a půl milionu korun na sportovní centrum. Na obou stavbách se budou Nezamyslice podílet a využijí k tomu bankovní úvěr.

„Do třicátého ledna nám běží šedesátidenní lhůta, ve které musíme mít všechny podklady vyřízené,“ upřesnil starosta Doubrava.

„Stávající sokolovna nevyhovuje současným potřebám městyse,“ uvedl dál Doubrava. Budova v ulici 1. máje slouží nejen pro sport, jako kolovou nebo házenou, ale i pro žáky místní základní školy. Své místo v ní mají rovněž i kulturní akce jako například plesy a cvičí v ní místní mažoretky.

„Zábavám se vyhýbáme kvůli bouřlivým mladým lidem,“ pousmál se Doubrava. Přístavbou nové haly, dlouhé třicet šest metrů, se uvolní stávající sokolovna jen pro kulturní akce a oddělí se tak kulturní od sportovní části.

Novou školku chtějí v Nezamyslicích otevřít nejpozději prvního září 2010. „Ale rádi bychom ji otevřeli aspoň o čtrnáct dní dřív, kdy už lidé nemají dovolené,“ uzavřel starosta Doubrava.