Prozradil, že přejmenování zrovna Hlaváčkova náměstí v petici přímo není a mluví se v ní jen obecně o připomínce zesnulého prezidenta pojmenováním některé části města.

Podle svých slov navíc nepodporuje vznik nové ulice, která by nesla Havlovo jméno.

„Nechceme, aby dopadl jako prostějovská rodák Otto Wichterle, po němž je pojmenovaná sice nová, ale nenápadná ulička s pár domky. Kvůli významu osobnosti a odkazu Václava Havla bychom tohle neradi viděli. Bylo by to degradující," vysvětlil svůj názor Ivo Lužný.

Jeho snaha o změně názvu náměstí, které sousedí například s městským divadlem, má jak příznivce, tak odpůrce.

„Samozřejmě jsou důležitější věci ve městě k řešení. Kdyby se ale něco mělo přejmenovat, klidně bych byla pro," řekla Šárka Zítková. Další Prostějovanka jí však oponuje. „Letiště, škola, náměstí… Opravdu musí být všechno Havlovo?" ptá se Božena Šmídová.

„Jsem proti tomuto přejmenování," dodala.

Nemusí být všude Havlovo náměstí, myslí si radní Rašková

K tomu, aby si případnou změnu názvu Hlaváčkova náměstí promysleli, vyzvali organizátoři dopisem i prostějovské zastupitele. Rozhodovat o tom, zda se z Hlaváčkova stane Havlovo náměstí, bude i náměstkyně primátora Alena Rašková.

„Kamarád bydlí na náměstí T.G.M. a už několikrát změnil adresu aniž by se přestěhoval. Každopádně si nemyslím, že všechna města v republice by měla mít Havlovo náměstí," uvedla.

Pokud by se nakonec návrh tří set petentů stal skutečností, museli by se přizpůsobit i obyvatelé náměstí. Přinejmenším změnou dokladů, na nichž by se muselo upravit bydliště. Připustil to i Ivo Lužný.

„Nachází se zde však jen minimum soukromých adres a pár firem. Dalším důvodem, je právě Hlaváčkovo náměstí ideální k přejmenování, je jeho poloha. Nachází se mezi náměstími pojmenovaných po slavných filozofech jako Masaryk a Husserl, navíc vedle divadla. S ním, stejně jako s filozofií, je právě Havel spjatý," uzavřel.