Vyhrát obě kategorie se ještě nikdy nikomu nepodařilo. "Trať v Širokém dole je pro náš tým oblíbená. V minulosti jsme zde už obsadili všechna medailová místa. Běhají se tu rychlé časy, ale aby vyhrály družstva jednoho sboru, to se ještě nestalo," komentuje Tomáš Vlach, košař mužské sestavy.

Sobotní závody ODL Prostějovska provázela v Bousíně parádní atmosféra. 2.9. 2023
VIDEO: V Bósinské zatáčce voněly langoše a řádili malí hasiči

Dosažený čas je neuvěřitelný. "Nikdy, ani na tréninku jsme tak rychle útok nezvládli. Náš dosavadní rekord byl 13,74 z roku 2008. Nutné je ale říci, že se útočilo na 2B a trať v Širokém dole má o tři metry kratší náběh," vysvětluje zkušený košař, který je současně i hlavním sponzorem plumlovských soutěžních družstev.

Útoky obou družstev Plumlova:

Zdroj: SDH Plumlov

Poslední závod sezony v Širokém dole přilákal na start přes dvě stovky družstev. V ženské kategorii jich bylo 59, mezi muži předvádělo útoky 146 týmů. "Flídr cup je jeden z nejprestižnějších závodů v republice. O to víc si takového úspěchu ceníme. Obě družstva první a navíc s osobními rekordy, co víc si přát," usmívá se Vlach.

SDH Plumlov – muži
Tomáš Vlach – koš, David Vykopal – naběrač, Richard Soldán – strojník, Roman Hynčica – béčka,
Jan Přecechtěl – rozdělovač,
Luboš Kopřiva – levý proud, Pavel Šnajdr – pravý proud

Borci z Plumlova za sebou na stupních vítězů nechali Seč (13,73) a Olešnici X (13,76). Plumlovské Mamby mezi ženami odsunuly na druhou pozici Bartovice (16,69) a o třetí příčku se podělily ve shodném čase 16,74 vteřiny Břehov a Budíkovice.

SDH Plumlov – ženy
Monika Škrabanová – koš,
Lucka Balcárková – naběračka, Adéla Chromcová – strojník,
Hana Janotová – béčka,
Bára Bahulová – rozdělovač,
Eva Kašparcová - levý proud, Martina Dvořáková – pravý proud

Oba výběry SDH Plumlov startují i v nejvyšší tuzemské soutěži Extralize v požárním útoku.
Muži obsadili v celkovém pořadí letošního ročníku 4. místo. Ženy Plumlova - Mamby dosáhly na celkové prvenství, když ze 14 závodů dokázaly triumfovat hned v sedmi, čtyřikrát byly druhé a jednou třetí.