„Na dění tady ve Slatinkách samozřejmě mám nějaký názor. To, co se děje, se mi vůbec nelíbí a nesouhlasím s tím," sdělila místní obyvatelka Petra Petříková.

Starosta Jaromír Crha vysvětluje, co bude novým volbám předcházet.

„V pátek bude ustavující zasedání zastupitelstva. Potom vzniklou situaci musíme oznámit na kraj, který má třicet dní k přeposlání na ministerstvo vnitra. To zase podklady předá k prezidentovi, který vyhlásí nové volby," vysvětluje starosta Slatinek Jaromír Crha, který odhadl, že by nové volby mohly být v polovině února.

Zatím však podle svých slov neví, jakým způsobem bude dál komunikovat s opozicí.

„Uvidíme, jak to bude vypadat v pátek. Každopádně už tu byla informační kampaň opozice, která byla spíše napadáním," tvrdí a dodává, že byl opozicí obviněný z nerespektování vůle lidí.

„Je to přitom přesně naopak. To opoziční uskupení ROVNĚ poslalo mezi zastupitele člověka, kterého si voliči nevybrali," domnívá se starosta.

On i celé nově zvolené zastupitelstvo zůstává až do dalších komunálních voleb ve funkcích a začne připravovat například provizorní rozpočet.

„V pátek vydáme na zastupitelstvu prohlášení k celkové povolební situaci v tomto duchu "Jako občané Slatinek kandidující pod hlavičkou TOP09 jsme ochotni a schopni jednat i s těmi, se kterými nesouhlasíme. Jsme přesvědčeni, že se vždy dá najít řešení, které je akceptovatelné pro všechny. Podle mě je to spor dvou stran, my z TOP 09 jsme zůstali prozatím stranou. Nechceme přilévat benzín do ohně" řekl Roman Luczka, který odmítá starostovo dřívější tvrzení, že je chyba v systému.

„Věděl jak je nastavený a měl se mu tedy přizpůsobit. Jde spíš o spor v lidské rovině. Volby u nás v obci jsou o lidech a ne o stranách. Výsledky voleb měl respektovat, navíc bylo domluvené, že zůstane ve funkci starosty. I když jsme to byli nuceni přijmout se skřípěním zubů," uvedl. Roman Luczka byl opozičním zastupitelem už v minulém volebním období.

„Snažili jsme se být konstruktivní opozicí, ale vedení obce nám k tomu ani nedalo příležitost," vyjádřil se.

Odstoupením vítězné strany ze zastupitelstva vyvrcholilo povolební vyjednávání ve Slatinkách. Kandidátka pod názvem SNK-Za další rozvoj obce, na níž byl také současný starosta Jaromír Crha, stáhla ze sedmičlenného vedení obce všechny své zástupce. Počet obecních zastupitelů tak klesl pod pět a Slatinky čekají nové volby.