Stejně tak loni touhle dobou Deník v těchto částech města vyzvídal, jaké jsou v nich potíže a co lidi trápí nebo naopak těší.

A stejně tomu tak bude i letos, tentokrát ovšem první díl seriálu je věnovaný ne Žešovu, ale Vrahovicím.

Mezi nejpalčivější problémy před rokem lidé zařadili nejistou budoucnost koupaliště či nedostatek obchodů. V prvním případě se dočkali vyřešení problému, ve druhém zatím ne.

Co ale trápí lidi nyní?

„Ve Vrahovicích se žije celkem dobře, mohli by zde ale opravit chodníky, ty jsou hodně špatné. A rybník s přilehlým parčíkem? To je ostuda," vyjádřila se k problémům Vrahovic Vlasta Chovančáková, která poukázala hlavně na nepořádek v parku a celkově neutěšený vzhled lokality.

Na jednom z témat se s touto ženou shodl také Marek Heža.

„Problémem je chybějící cyklostezka. Mrtvých už bylo dost. A také by se mohlo něco udělat s chodníky," uvedl Marek Heža. Přímo před jeho obchodem chodník rovný zrovna není.

Hluk ze střelnice a od OP

Vrahovice toho musejí řešit dost i podle Pavla Dopity.

„Trvale je zde problém s kanalizací a s chybějícím chodníkem v Čechůvkách. Vím také o stížnostech na hluk ze střelnice a od OP. V Trpínkách se hodně kácelo, takže je vše více slyšet," vypočítal Pavel Dopita.

Zmínil pak také další problém, který nastínil už Marek Heža.

„Cyklostezka zde opravdu chybí. Dojíždění na kole do Prostějova je stále ruskou ruletou," zhodnotil stav dopravy.

Tomuto tématu se mimo jiné věnovala i primátorka Alena Rašková, kterou Deník oslovil.

„Problémy jsou v ulici Marie Pujmanové, kde bydlí dost nepřizpůsobivých rodin. Co se týká cyklostezky do Vrahovic, tak příští rok by měla správa silnic opravit celou Vrahovickou ulici, v níž by měly vzniknout pruhy pro cyklisty," řekla primátorka.

Také slíbila, že setkání s lidmi opět proběhnou.

„Určitě budou. Ale v říjnu jsou volby a tato sezení před nimi dělat nebudeme," řekla.