Tomáš Fiala argumentuje, že vše probíhá v souladu se zákony a předpisy.

„Důsledně plním veškeré podmínky, které mi jsou státními orgány nebo právními předpisy uloženy. To je potvrzeno i tím, že i když ze strany odpůrců přišla celá řada podnětů, žádný orgán neshledal na mé straně žádné pochybení, ať už to byla inspekce životního prostředí, generální inspekce bezpečnostních sborů, odbor dopravy nebo stavební úřad,“ uvádí ve svém prohlášení Tomáš Fiala a uklidňuje občany Kobeřic.

„Činím také veškerá možná opatření, aby obyvatelé nebyli hlukem obtěžováni. Paradoxně však tuto mou snahu komplikují samotní odpůrci střelnice, když například zmařili původně zamýšlené umístění klubové střelnice dále od komunikace do hluboké jámy po bývalém lomu. Je také zvláštní, že odpůrci střelnice namítají budoucí hluk z mé klubové střelnice, avšak soustavný provoz kamenolomu přes cestu jim nevadí. Budu rád, když budou mít ze střelnice užitek i ostatní obyvatelé okresu Prostějov a pokud bude zájem, rád se ujmu a vytvořím podmínky pro metodické a sportovní vedení střeleckého oddílu dětí a mládeže.“

Obyvatele Kobeřic trápí stavba střelnice
Střelnice v Kobeřicích straší lidi, ombudsman je podpořil
Rozhledna Kopaninka v Repechách
Kopaninka soutěží o rozhlednu roku. I vy ji můžete podpořit

Trhliny v úvaze stavebního úřadu

Místní se brání proti založení tohoto sportoviště. Dle zástupce veřejné ochránkyně práv Stanislava Křečka má správní úvaha stavebního úřadu podstatné trhliny.

Dle stavebního úřadu jsou ovšem provedené zemní práce v souladu se stavebním zákonem. Navíc dle oficiálního vyjádření do toho nemá moc co mluvit.

„Dle § 52 zákona č. 119/2002 o střelných zbraních a střelivu je kompetentní k povolení provozování střelnice příslušný útvar policie, nikoliv obecný stavební úřad,“ poskytl vyjádření šéf prostějovského stavebního úřadu Jan Košťál.

Plumlovská přehrada - pláž U vrbiček
Kdo s koho? Na přehradě se schyluje k „boji o pláž“

Lidé chtějí bojovat až do konce

Kobeřičtí se však nehodlají vzdát.

„Naprostá většina občanů Kobeřic je pevně rozhodnuta dále všemi možnými prostředky právního státu ČR bojovat až do konce proti vašemu nefér a v tajnosti započatému projektu,“ veřejně prohlašují občané v otevřeném dopise Fialovi.

Nápomocná jim je i současná starostka obce Zuzana Weinlichová, která na rozdíl od svého předchůdce Karla Svobody se stavbou nesouhlasí.

„Obec má jasné stanovisko: loni bylo zastupitelstvo proti a my to nehodláme rušit. Na nás je nyní zkontrolovat náhradní výsadbu,“ říká Weinlichová.

Chátrající motel Čubernice u plumlovské přehrady
Čubernice půjde časem k zemi. Mají tam vyrůst rodinné domky