Necelý měsíc má prostějovskou nemocnici v pronájmu společnost Agel. Podle jejích představitelů a ředitele nemocnice Ivo Vlacha se zatím žádné razantní změny, které by se dotkly pacientů, nekonají. Agel v těchto dnech provádí ekonomické audity.

„Připravujeme plán hospodaření do konce letošního roku a navíc zavádíme jednotný ekonomický systém. Zároveň probíhají výběrová řízení na ambulantní péči a akutní lůžkovou péči,“ sdělila mluvčí společnosti Simona Součková a dodala, že prostějovskou nemocnici v těchto dnech čeká také personální audit.

Ten vítá i ředitel prostějovské nemocnice Ivo Vlach. „Díky personálním auditům zjistíme, jak si stojíme v porovnání s ostatními nemocnicemi. Je to pro nás cenná informace, kterou jsme doposud neměli jak získat. Věřím, že všechna oddělení obstojí dobře,“ řekl Vlach. Ujistil zároveň, že pacienty žádné velké změny v dohledné době nečekají.

Představitelé Agelu ale nechtějí potvrdit, zda ve svých funkcích zůstanou všichni současní vedoucí zaměstnanci nemocnice. „Propouštění však není v žádném případě naším cílem. Tím je rozšíření a zkvalitnění péče. To však pacienti nepocítí ihned za první měsíc. Chce to čas,“ uvedl předseda představenstva Agelu Petr Vaněk.

Někteří pacienti nemocnice ani nevědí o změně jejího provozovatele. „Je to pro mě nová informace. Nic se podle mě nezměnilo. Vyřešil jsem, co jsem potřeboval, takže jsem spokojený,“ poznamenal Karel Sedláček z Prostějova.