„Motivů k darování krve může být celá řada, většinou je to ale právě příjemný pocit z dobrého skutku nebo láska k druhým, která k nám dárce přivádí. Rozhodli jsme se proto využít příležitosti svátku svatého Valentýna a pro dárce připravili několik odměn,“ prozrazuje Milena Lukešová, vedoucí lékařka transfúzní stanice Nemocnice Prostějov s tím, že akce proběhne na Hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Prostějov v úterý 13. února.

Kromě dobrého pocitu z přispění k záchraně lidského života, si budou tentokrát dárcovské dvojice domů odnášet i drobné dárky. Zároveň se také mohou zapojit do slosování o wellnes pobyt v lázních Slatinice.

„Nejvíce oceníme každého prvodárce, který k nám na oddělení zavítá poprvé a rozšíří řady našich pravidelných dárců. Rádi ale uvidíme samozřejmě i naše stávající dárce, které srdečně zveme i s jejich partnery,“ dodává na závěr Milena Lukešová. 

Kdo může darovat a jaké mají dárci výhody? Dárcem krve či krevních složek se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, přičemž vhodnost dárce je ještě vždy individuálně posuzována zdravotnickým personálem. Výhodami darování krve je přitom v současnosti nejen dobrý pocit z ušlechtilého skutku, ale také možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, proplacené jízdné, lékařské vyšetření, vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení a odpočet ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý odběr.