„Z první aukce rozhodně ještě nelze soudit, zda se zbylé pozemky prodají či nikoliv. Je to zatím rozjezd a úspěšnost padesát na padesát není tak špatná. Uvidíme, jak dopadnou další dražby,“ řekl prostějovský místostarosta Vlastimil Uchytil. Dodal, že pokud se pozemky neprodají, zůstanou i nadále v majetku města. Jeho vedení se teprve poté rozhodne, co s nimi.

„Obě parcely, které se neprodaly, budeme nabízet ještě jednou, dražit by se měly po skončení všech aukcí,“ upřesnil Vladimír Erben, jednatel realitní kanceláře Omega, která prodej zajišťuje.

„Předpokládám, že ti, kteří na první aukci přišli jako diváci, budou dražit některý z dalších pozemků,“ poznamenal s tím, že první dva majitelé získali parcely za 1 300 korun za metr čtverečný, což byla nejnižší možná sazba.

Prvního z kupců tak pozemek vyjde na něco málo přes devět set čtyřicet tisíc korun, druhého pak na 1 033 500 korun. Noví majitelé si zatím ovšem přáli zůstat v anonymitě.

„S manželkou jsme si vyhlédli jeden z pozemků a jsme rádi, že jsme jej získali za tu nejnižší možnou cenu. Dům u nemocnice se na stáří hodí vždycky,“ vtipkoval jeden z nich.

Do konce roku proběhne ještě jedna aukce, ve které budou nabídnuty opět čtyři pozemky, a to 17. prosince. Té budou předcházet dvě prohlídky, 5. a 12. prosince. Třetí dražba šesti pozemků se uskuteční 14. ledna, další pak 28. ledna, 11. února, 25. února, 11. března, 25. března, 8. dubna a 22. dubna. Poslední bude 6. května.