„Kapacita parkoviště bude šestapadesát kolmých stání a tři stání pro auta imobilních občanů. Předpokládáme, že začnou sloužit ve druhé polovině příštího roku,“ informoval mluvčí nemocnice Tomáš Želazko. Dodal, že parkoviště budou moci užívat všichni pacienti a návštěvníci nemocnice, v omezené míře pak i zaměstnanci jejich zařízení.

„Počet parkovacích míst uvnitř areálu již v souvislosti s narůstající motorizací nestačí, návštěvníci tak mnohdy parkují i na travnatých plochách, které nemají sloužit k parkování, nebo blokují nutné koridory pro pohyb vozidel záchranné služby. Tuto situaci je třeba vyřešit i kvůli většímu bezpečí při pohybu v areálu,“ zdůvodnil stavbu mluvčí. Zdůraznil přitom, že parkoviště před nemocnicí není v majetku nemocnice a parkují na něm i občané z přilehlých sídlišť.

„Tím je samozřejmě omezena jeho kapacita pro nemocné a návštěvníky nemocnice,“ vysvětlil mluvčí nemocnice Želazko.

Postaví se i nová asfaltka a propojovací chodník

Součástí stavby parkoviště v areálu prostějovské nemocnice bude i vybudování nové asfaltové komunikace a propojovacího chodníku s povrchem ze zámkové dlažby, jehož délka bude necelých čtyřiasedmdesát metrů. Ze zámkové dlažby budou i parkovací stání.

„Je skvělé, že tam bude nové parkoviště. Doufám, že těch necelých šedesát míst bude stačit,“ vyjádřila se třeba pětadvacetiletá Kamila z Prostějova. Popsala, jak ji dříve vrátný z nemocnice několikrát odmítl pustit s autem do areálu s tím, že je tam plno.

„Přitom i parkoviště před nemocnicí bylo přecpané auty. Ta stála i ve výjezdech, zkrátka všude. Někteří šoféři dokonce nemohli se svými vozy vyjet ven z parkoviště, protože je blokovala jiná. Zřejmě nějaký naštvaný pacient ze zlosti navrtal vozům, která tam stála i přes noc a ráno blokovala další, nádrž a benzin nechal na parkovišti. Několikrát museli zasahovat i hasiči. Snad se situace uklidní,“ popsala mladá žena.