„Předpokládáme, že parkoviště začne sloužit v druhé polovině příštího roku,“ uvedl v prosinci 2009 tehdejší mluvčí prostějovské nemocnice Tomáš Želazko.

Situace se však změnila.

„Parkoviště se začne stavět příští rok na jaře, pacienti jej budou moci využívat zhruba na podzim roku 2011,“ informovala mluvčí Agelu Hana Szotkowská s tím, že důvodem pro posunutí termínu bylo prodloužení investiční přípravy. Za parkování na něm si lidé připlatí.

„Nové parkoviště, které se bude nacházet mezi hlavním vjezdem a vjezdem pro rychlou záchrannou službu, bude zpoplatněno,“ dodala Hana Szotkowská.

Řidiči se na nová místatěší

Nových parkovacích míst u nemocnice se lidé nemohou dočkat.

„Už aby to bylo. Půl hodiny jsem jezdila než jsem tady našla místo na stání,“ řekla těsně po vystoupení z auta Ludmila Kopová z Olomouce.

„Ve srovnání s parkovištěm před fakultní nemocnicí v Olomouci je to tady katastrofa,“ porovnala Kopová s tím, že placení parkovného jí nevadí.

„V Olomouci se také platí a nemám s tím problém,“ zmínila se Kopová.

Podobně situaci vidí Lukáš Vrtal z Dobrochova, který do prostějovské nemocnice jezdí pravidelně.

„Parkování je tu dlouhodobý problém. Přitom hned vedle nemocnice je velká zatravněná plocha. Na části bych udělal parkoviště, na zbytku parčík se stromy,“ zauvažoval Lukáš Vrtal z Dobrochova. Ani on nemá s placením parkovného problém.

„Kdo nebude chtít vytahovat peněženku, ten si prostě bude hledat místo jinde. Hlavně, že bude možnost vůbec někam s autem zajet,“ míní Vrtal.

Parkoviště bude větší než se plánovalo

Ve srovnání s původním záměrem chce Agel počet míst pro auta rozšířit.

„Celková kapacita má být sto tři parkovacích míst oproti původně plánovaným šestapadesáti,“ upřesnila Hana Szotkowská.

Součástí stavby v areálu prostějovské nemocnice bude i vybudování nové asfaltové komunikace a propojovacího chodníku s povrchem ze zámkové dlažby, jehož délka bude necelých čtyřiasedmdesát metrů. Ze zámkové dlažby budou i parkovací stání. Stávající parkoviště před nemocnicí není v majetku nemocnice. Důvodem, proč bývá přeplněné, je i to, že na něm trvale stojí automobily obyvatel přilehlých sídlišť.