V jejich snažení jim pomohli i starostové a starostky. Akce pod názvem Mikroregion Němčicko se baví se měla původně uskutečnit v sobotu, ale proti byl déšť. I tak si našly v neděli do jižního cípu okresu cestu stovky lidí.

„Museli jsme uspořádat náhradní program místo neděle, ale i tak přišlo hodně lidí,“ pochvaloval si starosta Vitčic Mojmír Grepl.

Ve třináct hodin vyrazil slavnostní průvod ze Srbec do Vitčic. Tam se na výletišti „U lesa“ utkaly od čtrnácti hodin pětičlenné týmy ve třech disciplínách.

Soutěžící museli prokázat svou šikovnost a zručnost v hodu sekerkou na cíl, střelbě lukem a na překážkové dráze. Ve čtvrté disciplíně pak soutěžili sami starostové a starostky, které čekala kombinace několika záludných úkolů.

„Vítěze z nich vybrali sami diváci, kteří ohodnotili styl a provedení,“ usmál se starosta Grepl. Diváci byli přísní i na své sousedy, kteří soutěžili za svoji obec.

Vítězové si z Vitčic odvezli domů putovní pohár.

„Ale odměnu si odnesli úplně všichni,“ doplnila starostka Srbec Jana Přecechtělová. Setkáním ve Vitčicích si také lidé připomněli deset let trvání mikroregionu Němčicko.

Hry doplnila produkce Dechového orchestru mladých z Němčic nad Hanou a Šermířského spolku z Kojetína, který své ležení rozbil přímo ve Vitčicích. Večer završilo vystoupení nezamyslických mažoretů.

Hry se ze soboty přesunuly na neděli, ale sobotní večer patřil zábavě se skupinou Cindy. Překvapením hlavně pro dámy pak byl renesanční striptýz, při němž se rytíř kompletně odstrojil ze svého brnění.

Desátý ročník her Mikroregion Němčicko se baví pořádaly dvě nejmenší obce oblasti – Srbce a Vitčice.

„Finančně a organizačně bychom to sami nezvládli,“ vysvětlila starostka Srbec Jana Přecechtělová.