Starostka města Ivana Dvořáková se však nebrání, aby investoři do Němčic nesměřovali. V tom případě ale chce, aby zájemci využili pozemky v průmyslové zóně u Němčic směrem na Měrovice. Pak by podle ní nic nebránilo ani tomu, aby v regionu dál podnikala i firma Eastern Sugar.

„Vítám možnost nových pracovních míst tam, kde to nenaruší život našich občanů,“ popsala Dvořáková současnou situaci.
Kvůli cukrovaru byla v Němčicích v minulosti spousta problémů. Lidé v nejbližším okolí závodu si stěžovali na nadměrný hluk a zápach. Tvrdili rovněž, že jejich domy jsou proto neprodejné.

Na druhé straně ale cukrovar investoval miliony korun do protihlukových opatření, ale také do čištění odpadů, či do rekonstrukce nevyhovujících jímek. Co teď v Němčicích nad Hanou dál plánuje nadnárodní anglicko–francouzská společnost Eastern Sugar, však starostka netuší. „Opravud nevím, jaké mají další záměry. Zkuste kontaktovat ředitele firmy,“ odpověděla Dvořáková.

„Naše společnost podala v říjnu restrukturalizační plán,“ uvedl pouze Štěpán Hodač, ředitel akciové společnosti Eastern Sugar. O budoucích podnikatelských či obchodních záměrech společnosti, a to nejen v Němčicích nad Hanou, ale odmítl dál hovořit. Podle obchodního rejstříku se Eastern Sugar zabývá nejen výrobou cukru, ale kupříkladu i realitní činností, zpracováním dat, účetnictvím, ale také výrobou chemických látek.

V České republice vyráběla společnost cukr ve třech závodech: v Hrochově Týnci, v Kojetíně a v Němčicích nad Hanou. Cukrovar v Kojetíně v posledních letech zpracovával cukrovku jen na těžkou šťávu, kterou pak dovážel do Němčic. Díky tomu němčický cukrovar pracoval po celý rok, nejen v době tradiční řepné kampaně.