„Část pozemků bychom chtěli odkoupit pro pozdější výstavbu rodinných domů. Ve městě je málo parcel ke stavění a tohle by byla jedna z možností,“ řekla němčická starostka Ivana Dvořáková s tím, že zatím od společnosti Eastern Sugar nedostala žádné bližší informace. Zbytek plochy by podle ní mohl využít investor, který by chtěl v Němčicích podnikat.

„Tím, že se zavřel cukrovar, přišly o práci desítky lidí. Bylo by dobré, kdyby k nám přišel další podnikatelský subjekt a nabídl lidem zaměstnání,“ dodala Dvořáková.

„Postup úřadů státní správy bohužel znemožňuje rychlé převedení areálu na nový subjekt, který by co nejrychleji mohl zahájit další podnikatelské aktivity, jenž by zachovaly zaměstnanost v tomto ekonomicky slabém regionu,“ uvedl generální ředitel Eastern Sugar Štěpán Hodač.
O tom, co bude s pozemky dál, se zatím nevyjádřil. „Až k nějakému rozhodnutí dojde, informace poskytnu,“ řekl Deníku Hodač.

Obyvatelé ulic v blízkosti cukrovaru demolici objektu vítají. Přesto si přejí, aby v jejich sousedství podnikal zase někdo jiný.

„Jsem ráda, že se cukrovar zbourá. Je sice už několik měsíců zavřený, ale stále nás trápí nesnesitelným zápachem. Srovnat jej se zemí je jediná možnost, jak se smradu zbavit. Slušná firma, která tu našla zázemí, by snad znamenala obrat k lepšímu,“ nechala se slyšet Jindra Přikrylová, která bydlí v ulici Československé armády.