„Minulý rok naše nahrávací studio oslavilo dvě desítky let své existence a na oslavu tohoto výročí jsme uspořádali festival,“ poodhalil kořeny němčického festivalu její hlavní organizátor Víťa Křivánek.

„Že to byl první ročník, jsme loni ještě netušili,“ doplnil.

„Měl jsem po delší době volný víkend. Řekli jsme si s manželkou, že si zasloužíme kvalitní hudební zážitek. Pátrali jsme, jaké kapely hrají na vinobraních na Moravě. V tom jsme přišli na to, že nikam nemusíme,“ popisoval svou cestu na akci Jiří Horák.

„Kam bychom jezdili, když tady za humny hrají tak skvělé skupiny,“ doplnila ho manželka pochutnávající si na uzených žebrech.

„Loni tu vystupovaly kapely, které v našem studiu nahrávají. To bylo hlavní kritérium výběru hudebníků,“ zavzpomínal Víťa Křivánek.

„Letos se toto tak úplně dodržet nepodařilo, ale to nevadí. Zato se můžeme pyšnit skvělým moderátorem,“ vítá se s Tomášem Brabcem, který sobotnímu večeru dodal punc profesionality.

„Uvádět takové kapely, které hrají víc přídavků než Rolling Stones je potěšení,“ pochvaluje si moderátorská ikona z Hané.

Kromě domácího Saša bandu, který festival odstartoval, zazářil letos na němčické stage Stracené ráj, legendární rock z Konice Marasd, třináct let začínající kapela Farao, znovuzrozená dobromilická stálice Sauria a Bluesberg z Olomouce. (adp)