Suprovka má venkovního bratříčka. Městečko na jihu Prostějovska už nebude pouze kulturním centrem. Od pondělka už Němčice nad Hanou disponují i moderním sportovním areálem. V těsné blízkosti haly Suprovka totiž vyrostlo multifunkční sportoviště s tartanovou dráhou a umělou trávou.

Nápad na zrod tohoto areálu vznikl v roce 2006, kdy v Němčicích starostovala Ivana Dvořáková.

"Mám z toho obrovskou radost, že se to dotáhlo do konce. Myslím, že naši základku to posune opět o další kus dopředu," nechala se slyšet exstarostka Dvořáková.

Spokojenost neskrývala ani ředitelka němčické základní školy.

"Konečně máme prostory, kde můžeme plnit úkoly, která nám ukládá školní vzdělávací program. Atletiku nebylo prakticky možné na naší škole vyučovat," říkala Hana Matušková a dodala: "Pátrala jsem v archivech a nikde jsem nenašla, že by se vůbec o nějakém školním hřišti uvažovalo. Zmínky o hřišti byly z roku 1925 a pak se něco udělalo v šedesátých letech. Dál nic."

Za 10 a půl milionu

Myšlenku své předchůdkyně dotáhl do zdárného konce její nástupce ve funkci starosty Jan Vrána.

"Ta myšlenka přišla v roce 2006. Žáci neměli vyhovující podmínky pro výuku tělesné výchovy. Běhali po místních komunikacích, míčové sporty mohli provozovat pouze v hale. V roce 2018 se město rozhodlo, že sportovní areál postaví," komentoval Jan Vrána a pokračoval: "Povrch atletického oválu je z polyuretanu, povrch hřiště pro míčové sporty a kruhové výseče jsou z umělé trávy, doskočiště sektoru pro skok do dálky je pískový."

Nákladově přišlo hřiště na deset a půl milionu korun. Tři miliony šest set tisíc korun přispěl Olomoucký kraj.

"Jsem velice rád, že máme v regionu další skvěle vybavený sportovní areál. Myslím, že si tak trochu v Němčicích vzali příklad u nás v Kostelci na Hané, za což jsem samozřejmě rád. Investice do dětí a sportu je velice zásadní. Každá koruna, která se vynaloží tímto směrem je dobrá," nechal se slyšet Ladislav Hynek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Areál by měl sloužit nejen žákům němčické základní školy, ale také sportovním klubům a široké veřejnosti. Jeho provoz bude zajištěn pracovníky sportovní haly Suprovka.