„Je zde velký prostor, je to lepší na tělocvik," pochvalovala si hodiny tělocviku v nové hale teprve sedmiletá Martina Šimíková.

Hala kromě toho, že poskytuje komfortní prostor žákům školy při výuce tělesné výchovy, nabízí i další vyžití, například již posloužila přehlídce dechové hudby.

Cena stavby se ale vyšplhala výš, než město původně plánovalo.

„Celá stavba včetně vybavení stála 48, 7 milionu korun, když to zaokrouhlím, 31 milionu pokrylo město, necelých 18 milionů šlo z Regionálního operačního programu Střední Morava," vyjádřila se k ceně stavby starostka obce a dodala, že se financování zaškobrtlo, a město si nakonec muselo zažádat o spolufinancování a vzít si úvěr.

Občané a zastupitelé Němčic hlavně doufají, že hala bude uplatňována.

„Hala je povedená. Hlavně ale doufáme, že ji lidé budou využívat. Nejvíce si přejeme, abychom na ni co nejméně dopláceli," sdělila Martina Kouřilová, němčická zastupitelka za ČSSD.

Návštěvníci si v hale „Suprovka" mohou zasportovat, ale o kulturní akce zde v budoucnu snad také nebude nouze. Nyní hala, která se začala budovat loni, na počátku července, nabízí hrací plochu o rozměrech 40 na 21 metrů a slouží pro házenou, sálový fotbal, košíkovou, florbal, tenis či volejbal. Kurt je ale certifikovaný i na squash, nechybí zde posilovna.

V hle­dišti najde místo 150 díváků. U haly může parkovat 15 aut a dva autobusy. Nejen sportovní akce pak zajišťuje správce budovy.