„V loňském roce jsme měli celkem 1115 porodů. Z toho třináctkrát přivedly maminky na svět dvojčátka,“ řekla vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení prostějovské nemocnice Věra Tisoňová. Dodala, že nejplodnějším měsícem byl červen, kdy se narodilo 117 miminek. Pouze 73 dětí, nejméně z celého roku, se naopak narodilo v měsíci dubnu.

Loňský rok je v počtu narozených dětí srovnatelný s rekordním rokem 2007, kdy přišlo na svět pouze o devětatřicet dětí více.

„Nejčastější chlapecká jména, která maminky dávaly svým potomkům, byla Ondřej, Tomáš a Adam. U holčiček převládala Aneta, Tereza a Lucie. Objevila se však i exotická jména jako Rosaura, Gianluigi, Mauricio, Selma nebo Nadir,“ potvrdil Tomáš Želazko, mluvčí společnosti Agel, která má prostějovskou nemocnici v pronájmu.

Součástí prostějovské porodnice jsou tři samostatné, klimatizované porodní boxy s úplným sociálním zázemím, k vybavení patří porodní vana a polohovatelná porodní lůžka. Již v prosinci 2005 získalo zdravotnické zařízení za podporu zdravého vývoje novorozenců a propagaci kojení významné ocenění Baby Friendly Hospital – Přátelsky nakloněná dětem“.