„Po digitalizaci, kterou jsme provedli před dvěma lety a která umožnila promítání 3D filmů, se prostějovskému kinu daří," zhodnotila bilanci za letošní rok náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Kino se letos dočkalo několika novinek.

„Vedle pravidelných technických výměn filtrů a lamp v projektorech jsme vyměnili i klimatizační jednotku v promítací kabině a těleso centrálního vysavače v sále," vyjmenovala Ivana Hemerková.

I když kino letos nabídlo milovníkům filmu více představení, zavítalo do něj o tisíc návštěvníků méně než v předešlém roce. S tím souvisí i menší tržby.

„Ke konci listopadu vydělalo kino o osmdesát tisíc korun méně. Tato čísla se však ještě mohou vylepšit. Do kina přijde očekávaný filmový hit Hobit: Šmakova dračí poušť ve 3D, a to pouhý den po české premiéře. Prostějovské diváky můžeme nalákat na výhodné vstupné 150 korun," uvedla Ivana Hemerková.

Divácky nejúspěšnějším filmem tohoto roku byla zatím česká komedie Babovřesky. Během šestadvaceti představení ji zhlédlo 3562 diváků a kino tak jenom na tomto filmu vydělalo na vstupném 470 tisíc korun. (ham)