Nejvyšší obnos, celých šestnáct milionů korun, získá „Centrum zdraví o.s.“ se sídlem v Brněnské ulici číslo 70. Toto sdružení chce postavit v prostějovské Vodní ulici zdravotnické zařízení. Radnice záměru vyšla vstříc a v úterý vyhlásila záměr prodeje městského pozemku, na němž má klinika vyrůst.

Ač Marek Jedlička z Centra zdraví slíbil, že se koncem tohoto týdne pro Deník vyjádří, nebyl ve čtvrtek na mobilním telefonu ani na pevné lince k zastižení. Projekt tedy představil prostějovský místostarosta Vlastimil Uchytil.

„Jde o zařízení, kde by měly být ordinace a byty pro lékaře. Bude sloužit zdravotní péči, rehabilitaci a rekondici. U budovy má pak stát parkoviště,“ sdělil místostarosta.

Druhou největší částkou je dvanáct milionů korun, které dostane sdružení PV Sport Club se sídlem v Italské ulici číslo 2 v Prostějově.

Peníze jsou určeny na rekonstrukci sportovního areálu ve Hvozdu, obci, která leží nedaleko Konice. Sdružení nemá své webové stránky, tudíž vyjma adresy v obchodním rejstříku o něm jakékoliv další informace chybí.

Ani starosta Hvozdu Josef Šmíd o sdružení nic neví.

„Pokud ale u nás postaví nové sportoviště, pak budu jen rád,“ prohlásil s tím, že si původně myslel, že oněch dvanáct milionů z rozpočtu je určeno pro místní fotbalisty. „Pak jsem se dozvěděl, že to není pravda. Co a kde v obci vznikne, to netuším,“ pokrčil rameny.

Vlček: O tom nic nevím

Na dotaz, zda-li za projektem stojí prostějovský podnikatel a šéf Micosu Aleš Hilčer, jak do jisté míry naznačila MFDnes, odvětil Šmíd, že tyto fámy zaslechl, ale nemá k nim co říct.

Prostějovskému deníku se podařilo po telefonu hovořit s Michalem Slavíkem, na jehož poštovní schránce v Italské ulici číslo 2 v Prostějově, je nálepka Sport Club PV.

„Po telefonu o akci ve Hvozdu mluvit nebudu, promiňte,“ reagoval a jeho telefon ohluchl.

Lidé, kteří by se snad domnívali, že za balíkem přiklepnutým na rekonstrukci údajného hvozdeckého sportovního areálu stojí rodilý Koničák a šéf poslanecké sněmovny Miloslav Vlček, jsou na omylu.

„Měl jsem k dispozici čtyři miliony a ty skončily mimo Prostějovsko. O penězích pro Hvozd nic nevím,“ reagoval Vlček.

TK Plus: sedm milionu pro juniory

Třetí příčku v žebříčku nejúspěšnějších hladových krků, jež zasytí „medvědí porce“, pak obsadila prostějovská společnost TK Plus. Na technické vybavení mistrovství světa juniorů v tenise získala sedm milionů korun.

TK Plus je v boji o medvědí porce úspěšná již řádku let. Loni třeba získala pět milionů korun na rekonstrukci víceúčelové sportovní haly pro národní tenisové centrum Morava a basketbalové centrum mládeže Prostějov, které stojí poblíž zimního stadionu.

Dvakrát pět milionů pak přibude do prostějovské městské

kasy. Pomohou s opravou školy na Husově náměstí a pokračující rekonstrukcí městského Sportcentra.

Medvěd také přispěje třemi miliony na přestavbu bývalého kina v Kostelci na Hané, v jehož prostorách se co nevidět začnou srážet kuželky.

„Tyto peníze použijeme na rekonstrukci omítek a střechy,“ konstatoval kostelecký starosta Vladimír Procházka. Nutno zmínit, že již loni zde získali z rozpočtu na opravu této budovy pět milionů korun.

Dalším dvojitým zásahem, tedy opakovaným ziskem peněz ze státního rozpočtu, se mohou pochlubit v Nezamyslicích. Loni dostali jeden a půl milionu korun na opravu střechy hlavní budovy tamní fary, letos poslanci odklepli dva miliony korun na rekonstrukci podlah nezamyslického Domova na Zámku.

Stejně jako Nezamyslice pochodily i Otaslavice. V této obci se usedlíci po nedávné rekonstrukci venkovních sportovišť dočkají i oprav samotné stavby tamní sokolovny.

Největší porce z „medvěda“ pro region

Centrum zdraví, o.s. Prostějov: výstavba a vybavení zdravotnického centra, 16 milionů

Sport club o.s.: Hvozd rekonstrukce a dostavba sport. areálu, 12 milionů

obec Pěnčín: hasičská zbrojnice Huť, 10 milionů

TK Plus o.s. Prostějov: technické vybavení MS juniorů v tenise, 7 milionů

Město Prostějov: rekonstrukce sportcentra DDM, 5 milionů

Město Prostějov: II. etapa rekonstrukce ZŠ Husovo náměstí, 5 milionů

Kostelec na Hané: II. etapa rekonstrukce kina, 3 miliony

Prostějovsko celkem: 69 milionů