Dlouhou dobu vedli igráčci z třídy S4, které v samotném závěru o několik hlasů předstihli gladiátoři z oktávy Cyrilometodějského gymnázia. Na třetím místě pak skončila třída 4.A z Gymnázia Jiřího Wolkera, jejíž studenti pamatují už první republiku a podle některých známek s nimi do třídy chodil i Jiří Wolker.

Jisté je, že téměř všichni letošní maturanti se snažili, aby jejich vizitka na náměstí vypadala co možné nejlépe. Je nepochybné, že úroveň tabel se v Prostějově v porovnání s minulým rokem ještě o notný kus zvedla a jen těžko se hledalo nějaké vyloženě slabé. Přesto vyhrát mohla pouze jedna třída, a to právě ta, která od vás dostala nejvíce hlasů.

Podmínky měly všechny třídy stejné. Na tomto místě je třeba opět připomenout klasická slova českých cimrmanologů, že totiž o konečných výsledcích se dá diskutovat, můžou se o nich vést spory, dokonce se s nimi dá i nesouhlasit, ale to je asi tak to jediné, co se proti nim dá dělat.

Zástupci vítězné třídy si tedy u nás v redakci na Vojáčkově náměstí 3 mohou do středy 2. června vyzvednout kazetu jedinečných vín, které do soutěže věnovala plumlovská vinotéka Ivety Valentové a tři originální CD s výběrem domácích a zahraničních hitů od hudebního klubu Alfa působícího na náměstí T. G. Masaryka. Těsně druzí stavaři pak od nás dostanou dvě CD a studenti gymnázia jedno. Vítěznou maturitní třídu slovem i obrazem našim čtenářům v Prostějovském týdnu představíme ve středu 9. června.

SOUVISEJÍCÍ + FOTOGALERIE VŠECH SOUTĚŽÍCÍCH TABEL NAJDETE ZDE:ANKETA: Souboj o nejpovedenější tablo

PŘEHLÍDKA TABEL NA PRVNÍCH TŘECH MÍSTECH

1. MÍSTO. Oktáva Cyrilometodějského gymnázia. 3 214 hlasů.
Studenti Oktávy CMG se stali gladiátory a zvítězili!

1.-- Oktáva CMG

2. MÍSTO. S4 Stavaři SOŠ průmyslová a SOU stavební. 3 096 hlasů.
Na těchto základech můžete stavět aneb igráčci jsou těsně druzí.

15.-- S4 Stavaři ze SOŠp a SOUs

3. MÍSTO. 4. A Gymnázia Jiřího Wolkera 963 hlasů.
Dámy a pánové z dob první republiky berou bronz.

10.-- 4. A z GJW