Knihovna je v Rapotíně otevřená od pondělí do soboty a kromě knih a časopisů nabízí také elektronickou čtečku, interaktivní publikace a stolní hry.

„Ocenění je pro mě opravdu velké překvapení a radost zároveň. Na druhou stranu jde také o obrovskou odpovědnost, protože udržet naši knihovnu na vysoké úrovni není jednoduché. Dělám to však s láskou a citem, to samé přeji také všem ostatním knihovníkům,“ řekla po vyhlášení výsledků Lenka Drechslerová.

Na druhém místě je Kateřina Trundová z knihovny v Protivanově na Prostějovsku a na třetím Libuše Veselková, která působí v Medlově na Olomoucku. Odborná porota hodnotila osobnost knihovníka, péči o knihovnu a snahu o její propagaci. Důležitá byla také spolupráce s obcí a školami.

„Ze všech nominovaných jsme vybrali pět nejlepších, které odborná komise navštívila a na základě osobní zkušenosti pak zvolila trojici k ocenění,“ popsala ředitelka Vědecké knihovny v Olomouci Iveta Tichá.

V Olomouckém kraji funguje celkem 480 knihoven. Na jejich provoz letos kraj věnoval téměř 12 milionů korun a přispěl také na rekonstrukci a obnovu kulturního zázemí. 

Oprava výmolů na silničce podél jižního břehu plumlovské přehrady od pláže U Vrbiček pod Zlechovem směrem k Plumlovu
Konec kráterům! Pod Zlechovem se opravuje cesta. Paráda, jásají lidé