1. místo

ROZLADĚNÝ HOSPODSKÝ A JEHO ORIGINÁLNÍ TABULE

Venkovní občerstvení U Matesa - Originálním způsobem vyjádřil svůj ´vděk´ vládě Pavel Matoušek z Prostějova.Zdroj: Deník / Zdeněk Vysloužil

Otevřeno, zavřeno, otevřeno s omezením… Prakticky obdenní veletoče týkající se provozování restaurací, které předvádí vláda svými rozhodnutími, se už hospodským zajídá. Originálním způsobem vyjádřil svůj ´vděk´ Pavel Matoušek z Prostějova. Učinil tak písemně na nabídkové tabuli před svým bistrem.

2. místo

DO NEBE ODEŠEL VELKÝ HASIČ PAVEL LIŠKA

V pondělí 20. ledna 2020 se uskutečnilo poslední rozloučení se starostou SDH Domamyslice Pavlem Liškou.Zdroj: Deník / Zdeněk Vysloužil

Desítky hasičských vozidel, několik stovek truchlících. Dvacátého ledna 2020 se uskutečnilo na Městském hřbitově v Prostějově poslední rozloučení s velitelem Sboru dobrovolných hasičů Domamyslice Pavlem Liškou.

3. místo

PŘEHRADA SE NAPLNILA, HLOUČELA BURÁCELA

Přeplněná plumlovská přehrada a její odpouštění. 16.10. 2020Zdroj: Deník / Zdeněk Vysloužil

Bouřící voda, zaplavená pláž nebo cyklostezka. Vodní hladina plumlovské přehrady se během tří dnů v půlce října zvedla o necelé dva metry. V přepočtu to znamenalo šest set tisíc metrů krychlových vody, které zachytila přehradní hráz nad Mostkovicemi. Přebytečnou vodu bylo nutné odpouštět

4. místo

RETRO PLES SE VŠÍ PARÁDOU

Obecní ples ve Vrchoslavicích v retro styluZdroj: DENÍK/Zdeněk Vysloužil

Chleba ve vajíčku, dršťková, lečo nebo znojemská. Nejen rozmanitý jídelní lístek, ale i celkový interiér vrchoslavické sokolovny vrátil návštěvníky pátečního plesu v čase o padesát let. A lidé to vzali za své, většina jich měla originální dobové retro hávy.

5. místo

KENNY PŘIPRAVIL V HRADČANECH SUPER AUTOMOTO SRAZ

Sraz patinovek a bastlů v Hradčanech-Kobeřicích, 13. 6. 2020Zdroj: Deník / František Berger

Na první pohled staré, přesto udržované a stále v plné síle. Areál bývalého mlýna v Hradčanech na Prostějovsku v červnu zaplnily motorky i auta z řad veteránů. Majitel budovy a organizátor akce Petr Burian, kterému přátelé a známí neřeknou jinak než Kenny, pro zhruba stovku účastníků Srazu patinovek a bastlů připravil víkend plný zábavy, ukázek i soutěží.

6. místo

ČÍ SÓ HODE? NAŠE

Hanácké slavnosti v Prostějově, 13.9.2020Zdroj: Deník / Zdeněk Vysloužil

Burčák, perníčky, kolotoče, vůně grilu a hlavně slunce. Tradiční prostějovské Hanácké slavnosti v září nezastavil ani koronavirus. Tisíce spokojených lidí navštívily centrum města a královsky se bavily.

7. místo

PRŠELO A PRŠELO. ŘEKY SE VYLILY Z BŘEHŮ

Hasiči tahali z rozvodněné Blaty desetimetrový kmen a čistili stavidlo. 14.10. 2020Zdroj: HZSOL

Voda a zase voda. Padala shora, tekla dole. Rozvodněné řeky strašily v říjnu obyvatele po celé republice a Prostějovsko nebylo výjimkou. S krocením běsnícího živlu pomáhali v celém kraji profesionální a dobrovolní hasiči. 

8. místo

HASIČKY ZAPÓZOVALY PRO KALENDÁŘ

Mladé hasičky z Klopotovic a okolí nafotily kalendář.Zdroj: Karel Švéda

V pěně, na hřišti nebo s hadicemi. Mladé hasičky z Prostějovska nafotily kalendář, jehož prodejem by chtěly vydělat na opravu letité mašiny. Děvčata se věnují hasičskému sportu a závodí za SDH Klopotovice.

9. místo

NOVINKA, KTERÁ ZAUJALA SPOUSTU LIDÍ

Pivní bar u Ptenského Dvorku - velikonoční víkend 2020Zdroj: Michaela Piňosová

Je libo natočit si pivko za pětadvacet či limču za patnáct? Pěkně v přírodě a bez hostinského? Na Prostějovsku to bylo letos mmožné. A to díky novince v podobě samoobslužného Pivního baru, který najdete mezi lesy, loukami a poli kousíček od Ptenského Dvorku. Navíc vše ruku v ruce s „koronavirovými“ opatřeními. Tedy rukavice, desinfekci i jednorázové kelímky jsou v baru samozřejmostí.

10. místo

SMÁT SE JE POTŘEBA I V DOBĚ KORONAVIROVÉ

Kreslený vtip na 'koronavirové' téma od prostějovského humoristy Jana TatarkyZdroj: FB/Oraz

Pamatujete si na žertovný převlek pomocného učitele Václava Poustky v „cimrmanovském“ Dobytí severního pólu? Skupince polárníků v boji s trudomyslností moc nepomohl. A nepomohl by zřejmě ani v potýkání se s „koronavirovým“ tlakem, který v současnosti tvrdě útočí na naši psychiku. Co však řadě lidí vypořádat se se současnou neutěšenou situací a při snaze ulevit od všudypřítomné stresu evidentně pomáhá jsou vtipy, které se na téma koronaviru šíří internetem. Velmi sledované jsou i ty kreslené, třeba v podání prostějovského humoristy Jana „Oraze“ Tatarky.