Sněhové přeháňky způsobily včera ráno na Prostějovsku dvě větší dopravní nehody. K první došlo krátce po osmé hodině na silnici mezi Drahanami a Otinovsí. Řidička osobního vozidla Citroen Berlingo zde nezvládla z důvodů zhoršeného počasí řízení, vjela do protisměru a nabourala do právě projíždějící Škody Felicie. Na místo dorazili zdravotníci, policisté i hasiči. „Řidička Citroenu a spolujezdkyně šoférky ve Felicii byly lehce zraněny. Celková škoda se vyšplhala na zhruba sto tisíc korun,“ shrnula fakta Miroslava Trundová z Policie České republiky v Prostějově a dodala, že k podobnému případu došlo jen o několik minut později také na silnici mezi Vícovem a Ptením.

„Tato nehoda se naštěstí obešla bez jakéhokoliv zranění. Škodu majitelé vozů odhadují na osmdesát tisíc korun,“ poznamenala Trundová.
Lehce zasněžené silnice v Prostějově a okolí museli nad včerejším ránem posypat silničáři. „Vyjížděli jsme brzy z rána, kdy začalo sněžit a silnice trochu namrzaly. Podobná situace byla i na Protivanovsku, Drahansku a Konicku. Tam už ale řidiči bojovali se slabou vrstvou rozbředlého sněhu,“ informoval dispečer prostějovských silničářů Stanislav Liška.