„K nehodě došlo v úterý krátce před osmnáctou hodinou. Dvaadvacetiletá řidička Fiatu Punto jela z Prostějova na Výšovice a u Žešova jí zpoza vzrostlého křoví vběhl z pravé strany nečekaně do dráhy osmiletý chlapec,“ uvedla prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková s tím, že řidička začala intenzivně brzdit, ale střetu nedokázala zabránit.

Zdravotníci z olomoucké letecké záchranné služby přepravili těžce zraněného chlapce za doprovodu matky do Fakultní nemocnice v Olomouci.

„Malý pacient je hospitalizován na JIP dětské kliniky s těžkým poraněním hlavy a zlomeninou nohy. Je v umělém spánku a dýchá s pomocí přístrojů,“ upřesnil v úterý tiskový mluvčí nemocnice Egon Havrlant. Dodal, že stav hocha je podle lékařů stabilizovaný, ale nadále vážný.

Od začátku letošního roku bylo na Prostějovsku zraněno při dopravních nehodách pět dětí. „Dvě utrpěly těžká a tři lehká zranění. Žádné dítě při havárii naštěstí nezemřelo,“ podotkla Nedělníková s tím, že na silnicích v regionu přišlo od začátku roku o život už devět lidí.

Související článek:
Auto srazilo osmileté dítě, to je v kritickém stavu