"Pětatřicetiletý řidič nákladní soupravy nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze pozemní komunikaci, vyjel s vozidlem nejprve vpravo mimo dálnici a následně zpět na vozovku, kde převrátil návěs na středová svodidla. Řidič nebyl při nehodě zraněn a dechovou zkoušku měl negativní. Policisté mu na místě udělili pokutu příkazem na místě," informoval o nehodě policejní mluvčí Libor Hejtman.

Noční uzavírka

"Z důvodu vyproštění a přeložení nákladu havarovaného nákladního vozidla na 29 kilometru dálnice D46 je dnes od dvacáté hodiny zhruba po dobu pěti hodin naplánována uzavírka dálnice D46 ve směru z Olomouce na Prostějov," doplňuje Hejtman s tím, že uzavírka bude v úseku mezi 33 a 26 kilometrem – mezi Olšany u Prostějova a Držovicemi.

Objížďka bude značena. Řidiči jedoucí směrem na Prostějov budou muset sjet z dálnice v Olšanech u Prostějova, dále projedou obcemi Čelechovice na Hané, Smržice a Držovice. Zpět na dálnici mohou najet na 26 kilometru (EXIT Držovice). Směr z Prostějova na Olomouc nebude nijak omezen.