Při pátém ročníku módní přehlídky před Plumlovským zámkem se podařil organizátorům vymyslet velice originálná nápad, jak na místní památku přispět.

„Letos je pro všechny diváky přichystán speciální drink, jehož koupí přispějete na podporu Plumlovského zámku. Takže čím víc se vypije, tím víc zámek získá, " informoval diváky hned na začátku akce moderátor Jan Sedláček.

Zajímavé zpestření obstaraly hned na začátek vlastnoruční modely Jitky Hřivové, díky níž se mohli diváci dozvědět, co se nosilo v době Karla IV.

Po nahlédnutí do minulosti se představila kolekce Marty Musilové, absolventky prostějovské oděvní školy, která se nyní stará o svou Módní dílnu v Olomouci.

„Mé modely vznikají pro každou ženu. Samozřejmě jsou všechny originál a po přehlídce můžou být klidně někoho z diváků," prozradila módní návrhářka a stylistka. Její kolekce pro Miss Aerobik byla tedy exkluzivně představena již v Plumlově, a to například takovou osobností, jakou je Tereza Fajksová, vítězka celosvětové soutěže Miss Earth 2012. Byla také představena speciální kolekce inspirovaná zámkem Plumlov, kdy se přenesl a natiskl na látku akvarel s obrazem zámku od regionální malířky Věry Hejdové, a vytvořily se tak originální modely.

Na molu se také se svými návrhy představily studentky SŠDAM v Prostějově, dále program zpestřil svým zpěvem finalista Superstar Martin Šafařík a na molu tančila skupina Aires del Sur se svou show ve stylu flamenca.

Velkým překvapením bylo zařazení pánské módní přehlídky.

„Tento ročník jsme do programu zařadili i pánskou módní přehlídku, ve které se ukázaly významné osobnosti Olomouckého kraje, jako například pan doktor MUDr. Oto Košta, kandidát na hejtmana Olomouckého kraje, Ivo Jambor, první sólista baletního souboru z Moravského divadla Olomouc nebo Radek Wagner, frontman skupiny Faith no more tribute," informovala hlavní organizátorka akce Edita Lachmanová.

A co organizace takové akce obnáší?

„Je to nelehká záležitost, protože když skončí jeden ročník, tak už začínáme s přípravami na další rok. Nebýt mých přátel, kteří mi pomohli, a záštity Olomouckého kraje, tak by nebylo možné akci vůbec realizovat. Velice nás všechny těší, že si tato módní přehlídka našla své diváky a že jejich počet každým ročníkem stoupá. Akce splnila nejen velký marketingový záměr, ale podpořila i významnou památku v Plumlově," uzavřela hodnocení hlavní organizátorka.

Autor: Domink Voráč