"Původně jsem programátorem, již po vysoké škole na OSVČ. Po několika zkušenostech v nadnárodních korporacích jsem se rozhodl jít vlastní cestou a v roce 2008 založil firmu. Tehdy jmse řešili i jiné věci a analýza trhu mi vnukla myšlenku, že v trhu se šicími stroji je díra," ohlíží se k začátkům Roman Brzuska.

Všechny značky

"Začali jsme se zabývat šicími stroji všech možných značek a dovozců. Rozšířili jsme servis a změnili proaktivní přístup k zákazníkovi. Zkrátka jsme to začali dělat úplně jinak," poodkrývá tajemství úspěchu úspěšný podnikatel.

Sázka na ´mercedes´

"Před třemi až čtyřmi lety jsme koupili jednoho z našich největších dodavatelů šicí techniky. Jednalo se o firmu Brother. Zfúzovali jsme naše firmy a dnes jsme výhradním zástupcem značky Brother s výjimkou kancelářské techniky pro celou Českou a Slovenskou republiku," komentuje Roman Brzuska a s hrdostí dodává: "Brother je mercedesem mezi průmyslovými a domácími šicími stroji na celém světě. My děláme průmyslové i domácí."

Jedenáct zaměstnanců

"Myslím, že jsme dobrá a stabilizovaná firma s jedenácti zaměstnanci. Máme stovky partnerských dealerů," říká cílevědomý šéf firmy a pokračuje: "Od začátku jsem byl přesvědčený, že budeme prosperovat. Měl jsem jasný, předem důkladně promyšlený plán. Nejsem ten typ, co střílí naslepo."

Sídlo firmy v Prostějově

"Žádnou historickou souvislost s oděvním průmyslem v tom nehledejte. Souvisí to s bydlištěm v Olšanech. Z hlediska dojíždění je Prostějov nejschůdnější variantou," prozradil jednatel a dodal: "V regionu ale také dodáváme. Například Gala jede z takových pětasedmdesáti procent na naší technice. Stroje Brother ale šijí i ve frýdeckomístecké Devě, která je proslulá oděvy pro hasiče i mimo ČR."

Olšany jsou silným poutem

"Z Olšan pochází má žena a narodily se mi tam i obě děti. Jsem činorodým člověkem, kde je potřeba rád pomůžu. Pro obec dělám spoustu věcí, a i část mých zaměstnanců je právě z Olšan," vyznává se Roman Brzuska a uzavírá: "Pocházím z průmyslového města, žil jsem a pracoval v Ostravě, Brně a teď žiji v malé vesničce a nelituji toho."