Přehlídky se zúčastnili automobiloví nadšenci z Čech, Moravy i ze Slovenska, kteří kompletně zaplnili celý areál kempu. Nejčastěji byly k vidění vozy značek Škoda a Lada. Svou škodovku přijel ukázat mezi jinými i Petr Kunovský z Malenovic u Zlína, který se svým vozem dokonce vyhrál slavnou Barum rallye.

„Auto vlastním už šestnáct let. Dostal jsem ho po zemřelém kamarádovi. Celé auto jsem rozdělal, vyvařil a postavil do této podoby. Je to auto udělané pro kopce. Takže když potřebuju, jezdím buchlovské kopce v rychlosti 110 km/h na čtverku,“ prozradil vášnivý sběratel.

Kunovský vlastní i několik motorek a nově také Škodu 110L, kterou by rád přivezl na příští ročník. „Chtěl jsem ji vzít už letos, ale nebyla volná lakovna, kde by se auto dalo nabarvit. Chci, aby po mě něco zbylo a aby každý viděl, jak ta auta tehdy vypadala. Jezdíme sem na Plumlov od samého začátku a moc se nám tu líbí,“ prozradil návštěvník z Malenovic.

Ještě z větší dálky dorazil pan Daubner z Dubové u Trenčianských Teplic. Ten se na Plumlově pochlubil svou Ladou 1600 z roku 1980. „Mám těch aut víc. Škodovky, Samary a ještě jednu Ladu. Spíš než koníček už je to spíš taková choroba. Když vidím na internetu Ladu, v tu chvíli okamžitě volám. Takhle jsem koupil před dvěma lety jednu červenou Ladu v Prostějově za pět tisíc korun,“ prozradil účastník ze Slovenska.

Se svou Ladou se přijel pochlubit i pan Antonín ze Zábřehu na Moravě, který získal vůz v havarijním stavu. Na Plumlově ovšem jeho Lada zářila novotou. „Dnes to auto má premiéru a absolvovalo první jízdu. Doufám, že nenastanou žádné komplikace. Po několika měsících se nám podařilo auto zprovoznit. Stálo nás spoustu času i financí a musím říct, že po této zkušenosti už bych do toho nešel,“ přiznal s úsměvem majitel cenného automobilu.

Součástí třídenního programu pod plumlovským zámkem byly kromě přehlídky vozů i dovednostní soutěže, ukázky policejní práce i řada atrakcí pro děti. V sobotu večer pak setkání vyvrcholilo koncertem a ohňostrojem.