„Dříve jsme na oddělení měli pro klientky k dispozici jedno lehátko a jedno nepolohovatelné křeslo, což znamenalo jistou míru nepohodlí a často i časovou prodlevu. Díky investici do trojice křesel můžeme monitorovat hned tři klientky zároveň, a navíc na moderních pohodlných křeslech," řekla Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení.

Nová polohovatelná křesla jsou konkrétně k dispozici v poradně pro těhotné, kam jsou předávány klientky z péče gynekologů na konci těhotenství, tedy ve 36. až 37. týdnu těhotenství, a docházejí zde pravidelně až do porodu.

Součástí každé takovéto předporodní prohlídky je přitom právě i zhruba půlhodinové natáčení záznamu srdeční činnosti plodu.

„Natáčení srdečních ozev trvá desítky minut, běžný je více než půlhodinový pobyt na lůžku, což v případě pokročilého stádia těhotenství v kombinaci s nepohodlným lůžkem jistě není příjemné. Jsme proto nesmírně rádi, že můžeme klientkám nabídnout lepší prostředí a větší pohodlí," uzavírá Věra Tisoňová.