Prostějovské náměstí přivítalo pětici hudebníků hřmotným potleskem.

S tanečními kreacemi slavnostní večer odstartovali songem Hledá se žena.

„Stojím tu už od půl osmé a proudy lidí se nezastavily. Bylo tu plno už v osm, i když to začíná teď," žasla nad tím, kolik lidí přilákal čtvrteční koncert na počest stoletého výročí radnice o půl deváté Michaela Vaňková.

Koncert Mandrage na prostějovském náměstí

Dorazil celý Prostějov

Ve čtvrtek večer si kluci svěží mladé kapely střihly písničky jako Mechanik, Už mě víckrát neuvidíš, Černobílá, Tanči dokud můžeš, Františkovy lázně a nechyběly ani oblíbené Šrouby a matice.

Koncert Mandrage na prostějovském náměstí

„Tahle písnička od Mandrage se nám líbí nejvíc," zakřičela skupinka dětí visící očima na pódiu.

„Myslím, že sem vyrazil celý Prostějov. Marie Rottrová byla super, ale s tím pátečním koncertem se to vůbec nedá srovnat," smála se Veronika Hlavinková.

Po té, co se do mikrofonu ozvalo „Padaly hvězdy, padaly, poslaly krátké signály," se zvedly ruce nad hlavu a dolů je jejich fanoušci nedali ani při songu Tanči dokud můžeš, kdy se přítomné dámy i pánové rozvlnili v bocích.

Kapela se rozloučila přesně v půl. Přítomné obecenstvo ale nemělo důvod k odchodu.

Po hudebním zážitku totiž následovala laser show.

„Žádáme ještě jednou pana Nohu, aby zhasl světla. Děkujeme," ozvalo se třikrát do mikrofonu.

„Jehéé," zakřičely pár minut po poslední výzvě děti a sledovaly barevné obrazce, které se nesly náměstím.

Laserová show vykreslila dominanty prostějovské architektury

Laserová procházka městem

Po pár minutách se přehlídka obrazců proměnila v laserovou procházku městem. Na plátně čáry barevných světel odhalily krásy prostějovské architektury.

Za doprovodu podmanivé hudby se objevilo třeba baroko s Mariánským sloupem, jehož historii nedávno zmapovali filmaři, kostel Jana Nepomuckého ve Svatoplukově ulici, secesi reprezentovalo prostějovské divadlo, ze zástupců moderního stavitelství se na plátně vykreslilo Kino Metro nebo Zlatá brána.

K vidění bylo ale také renesanční muzeum nebo funkcionalistická Neherova vila.

Největší prostor pak lasery věnovaly stoleté dámě. Z plátna vykoukli její barevní stavitelé Karel Hugo Kepka či Jan Kotěra.

Procházka architekturou rozebrala orloj, hodinový stroj, věž či vstup do radnice. Konec ohlásil laserový znak Prostějova.