Záštitu nad kampaní převzalo dokonce policejní prezidium.

„Opět se ukazuje, že policisté jsou také lidé a dokáží svou energii věnovat dobročinným činnostem a pomáhají druhým nejen v zaměstnání. To mě velice těší a rád jsem převzal záštitu nad kampaní, která spojuje Policii České republiky a hnutí Movember," řekl Tomáš Tuhý, prezident policie České republiky.

Upozornit na stále se zvyšující výskyt rakoviny prostaty a varlat u mužů chtějí i policisté územního odboru Prostějov.

„Celá akce není nijak centrálně řízená, je to vždy na dobrovolnosti každého jedince, zda se bude či nebude chtít zapojit. Já sám to vnímám jako dobrou věc a proto jsem si knírek nechal narůst. Ne, že bych ho vnímal vyloženě jako estetický prvek, ale jak říkám, je to dobrý nápad mířený na dobrou věc. Jak se zapojí ostatní kolegové, to zatím netuším, je teprve začátek listopadu," řekl o netradiční kampani mluvčí policie František Kořínek.

Projekt nadace Movember foundation vznikl v roce 2013 s cílem šířit povědomí o rakovině prostaty a varlat a zároveň finančně podporovat klinický výzkum v boji proti této zákeřné nemoci. Vrcholem ledovce v práci celosvětové nadace je přesvědčit muže, aby si nechali v měsíci listopad (November) narůst knír (z angl. Moustache), který upoutá pozornost ostatních a ti se takto dozví o existenci a cílech nadace.

„Určitě bych nadaci přispěl nějakou finanční částkou, ale rozhodně si kvůli tomu nenechám narůst knír. To by mě přítelkyně nepochválila. Ale oceňuji kreativní propagaci celého projektu," řekl k listopadovému trendu mužského pokolení obyvatel Prostějova Daniel Straka.

Do šíření osvěty se mohou zapojit i ženy. Nadace Movember foundation vyzývá krom nošení knírku ženy i muže k pohybu. Pohybové výzvy se mohou zúčastnit jak jednotlivci, tak i celé týmy a počítá se jakákoliv sebemenší pohybová aktivita.