Výrazně barevnou etiketou oslavuje nejen výročí 505 let od vzniku Palírny U Zeleného stromu, ale také české umění, autenticitu a jedinečnost své dlouhé historie.
Spojení kvalitní české žitné whisky s mladým umělcem Markem Ehrenbergerem není náhodné.


"Ke spolupráci jsme přizvali mladého umělce, který má svůj svěží, jasný a rozpoznatelný rukopis a jeho osobnost dokonale koresponduje s našimi vizemi i zásadami. Výsledkem je harmonické spojení tradic a moderního vizuálního vnímání Marka Ehrenbergera," říká Boris Rajdl, manažer Palírny U Zeleného stromu.

close TK Palírny U Zeleného stromu, která slaví 505 let od založení. info Zdroj: Deník/Radek Cihla zoom_in Limitovaná edice etikety zaujme v první řadě velmi svěží a pro lihoviny netradiční barevností, kterou umělec zvolil v kombinaci zlaté, oranžové a růžové s detaily černé linky. "Práce na etiketě pro mě byla rozhodně výzva. Dostal jsem volnou ruku, což je pro umělce skvělé. Už od začátku jsem chtěl propojit tradice a současnou estetiku. Proto jsem pracoval s charakterem myslivce, který je pro tuto značku typický, a přepracoval ji do své stylizace," popisuje Marek Ehrenberger.


V žitné je dynamika a mnoho chutí

"Při tvorbě jsem vycházel z průniku chutí, které žitná whisky poskytuje a které symbolizují různorodé dynamické elementy a tvary. Co se týká barevnosti, na etiketě se objevuje oranžová a růžová, které jsou pro moji práci typické. Doplňují je odstíny tmavě žluté a zlaté, které vytvářejí slunce prostupující lahví s whisky," říká k práci na etiketě ilustrátor.

Mezinárodně uznávaný ilustrátor si práci užíval. "Je skvělé, že se velká firma s do této chvíle velmi tradičním přístupem otevírá a dává prostor dialogu s mladým kreativcem. Je to pro mě velmi pozitivní znamení a doufám, že v tomto přístupu bude Palírna pokračovat i nadále,“ uzavřel Marek Ehrenberger.

close TK Palírny U Zeleného stromu, která slaví 505 let od založení. Boris Rajdl marketingový manažer Palírny U Zeleného stromu info Zdroj: Deník/Radek Cihla zoom_in  Boris Rajdl marketingový manažer Palírny U Zeleného stromu "Značka Stará žitná myslivecká se dlouhodobě spojuje s gentlemanstvím, ke kterému patří nejen dobře padnoucí oblek, ale hlavně kultivované chování a kultivovaná konzumace alkoholu. V posledních letech proto podporujeme aktivity, které rozvíjejí lidského ducha, jako je například mezinárodní turnaj ve strategické deskové hře go. Spojení s whisky a uměním byl jasný další krok, ke kterému jsme směřovali již delší dobu," říká Boris Rajdl, manažer Palírny U Zeleného stromu.