„V současné době v žádném případě není konkrétně zapracováno financování těchto center do návrhu letošního rozpočtu," uvedl náměstek ministra pro řízení sekce podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Pavel Šulc.

Dodal však, že se nějakým způsobem celá záležitost posune.

„Ministerstvo nyní zpracovává záměr rozvoje center sportovní reprezentace, mezi nimiž je i centrum Prostějov. Tento materiál bude následně předložený vládě k projednání," upřesnil náměstek. U doby, kdy by se tak mělo skutečně stát, však nebyl konkrétní.

V Prostějově jsou v klidu, peníze očekávají

Představitelé města a společnosti TK Plus však mají podle svých slov jiné informace.

„My máme informace, že by v roce 2016 nějaká částka na Národní olympijské centrum v Prostějově měla být k dispozici," uvedl mluvčí firmy TK Plus Tomáš Cibulec.

„Žádnou oficiální informaci o tom, že by se s olympijským centrem v Prostějově nepočítalo, nemám. Takže vyčkejme času," řekl zase prostějovský exprimátor Miroslav Pišťák. Ten je společně s hejtmanem Jiřím Rozbořilem a předsedou TK Plus Miroslavem Černoškem ve spolku Prostějov olympijský, který by měl shánět prostředky na NOC.

Redakce Deníku oslovila také prostějovský magistrát. Jeho představitelé opakovaně uváděli, že do projektu z městského rozpočtu prostředky nepůjdou. Město pouze pro účely Národnho olympijského centra poskytne pozemky.

„Ze strany města se na plánu olympijského centra nic nemění, ale město není žadatelem o dotaci. Je třeba se zeptat žadatele," sdělila referentka mediální komunikace Anna Kajlíková.

Přestože radniční koalice už několikrát zdůraznila výhodnost projektu pro město, nemá myšlenka olympijského centra v Prostějově jen podporovatele.

„Nevím, co s projektem bude. Za jeho příznivce se ale nepovažuji," sdělil opoziční zastupitel Jan Navrátil, který také vyslovil pochybnosti nad přínosem projektu a využíváním centra. Konkrétně polemizoval například s tvrzením Miroslava Černoška, že by NOC využívali také žáci a studenti místních škol ke sportovním aktivitám.