"Pracovníci museli pouze překonat metrový plot, branku. S žádnými jinými komplikacemi se potýkat nemuseli," řekla k smrku mediální referentka magistrátu Anna Kajlíková.

Původně se uvažovalo hned o několika stromech, jedním z favoritů byl i smrk ze Stražiska. Nakonec však uspěla dřevina z Brodku, který městu poskytli tamní chalupáři. Náměstkyně Ivana Hemerková už dříve zdůraznila, že jedním z kritérií výběru stromu je také jeho dostupnost pro těžkou techniku.


Na usazení stromu do předem připravených podpěr se přišly podívat desítky lidí. V hloučcích postávali za páskou, fotili, obdivovali.

"Na Prostějov je docela velký," ocenila jedna z procházejících žen jehličnan. Další pak chválili jeho vzhled.

"Je nádherný, krásný. Moc se nám líbí. Hlavně vidím stavět strom úplně poprvé, takže je to pro mě zážitek," uvedla Vladěna Novosadová. "Uvidíme, jaké budou ozdoby. Dosavadní se mi moc nelíbily," poznamenala pak Milena Koudelková.

Magistrát totiž pro letošní rok pořídil nové ozdoby na strom.

"Dominanta vánočních oslav bude mít letos nové zdobení. Led řetězy s FLASH efektem, vánoční hvězda, zábleskové koule, baňky, umělé jehličí a jiné efekty jsou novinkou, na kterou se můžeme těšit," prozradila už v říjnu Anna Kajlíková. Rozsvícení stromu je plánované na tento pátek, na 17 hodin. K dobré atmosféře tentokrát přispěje zpěvák a skladatel Pavel Callta.