Ve hře jsou tři miliony. Projekt participativního rozpočtu ´Společně rozvíjíme Prostějov´ byl spuštěn loni na podzim a Prostějov se tak připojil k dalším městům v České republice, které už tento projekt úspěšně opakují.

"Pro první ročník město vyčlenilo celkovou částku ve výši tři miliony korun. Rozpočet na jeden projekt je až milion korun. To znamená, že projektů zrealizujeme hned několik," informoval po spuštění projektu náměstek primátora Jiří Rozehnal s tím, že návrhy může podávat každý, komu záleží na tom, aby se v Prostějově dobře žilo, a kdo má nápad, jak oživit prostor kolem sebe.

Do první fáze se zapojilo třicet šest projektů, z nichž bylo vybráno čtrnáct do finálové hlasovací části.

Workout za půl milionu. "Prostor na náměstí Spojenců mi připadá pro zřízení workoutové hřiště ideální. V blízkém okolí jsou dvě střední a jedna základní škola. Dětí a mládeže se na náměstí schází spousta a hřiště by mohlo být využíváno pro hodiny tělocviku," sdělila Deníku autorka projektu Lenka Skalíková a pokračuje:

"Vycházela jsem z návrhu hřiště, které je v Kolářových sadech. Říká se tomu klec a představovala bych si tam bradla, kruhy, šplhací tyč, různé lavičky s úchyty a průlezky. Celý projekt je naceněný na půl milionu korun."

VIDEO: Prezentace projektu

| Video: Youtube

Oblázková pláž i pumptrack

Z dalších návrhů usilují o podporu veřejnosti projekty Veselá voda, Altán v Kolářových sadech, Oprava chodníků vnitrobloku Olomoucká, Vraťte nám hvězdnou oblohu, Vyžití pro děti ve Smetanových sadech, Oblázková pláž pro děti u Močidýlek, Pumptrack s balanční zónou a zelení, Travnaté oplocené hřiště ve vnitrobloku Waitova, Manhrada, Bulharská a Dr. Horáka, Samostatná hrazda na koupališti ve Vrahovicích, Venkovní posezení – posluchárna ve Smetanových sadech, Venkovní stoly na stolní tenis, Komunikace k parkovišti v Drozdovicích a Zhotovení nájezdů pro invalidní vozíky mezi silnicí a chodníky v Lidické ulici.

První ročník projektu ´Společně rozvíjíme Prostějov´, byl zahájen 1. října 2021 spuštěním podávání návrhů občany města. Od 1. února 2022 je spuštěno hlasování k projektům, které byly vybrány z občanských návrhů. Hlasování na webových stránkách města bude ukončeno 28. února 2022.