Nakoupit vánoční dárky mohou lidé ještě 24. prosince například v hypermarketu Tesco v Prostějově. „O víkendu máme otevřeno nonstop. Na Štědrý den budeme zavírat v patnáct hodin,“ sdělila mluvčí hypermarketu Jana Matoušková. Jak podotkla, možnost nakoupit dárky pro své blízké na poslední chvíli využívají každým rokem stovky zákazníků.

Ti největší opozdilci nebo zapomnětlivci mohou nakoupit například květiny, plyšové hračky, bonboniéry nebo vína ještě na Štědrý den večer v některých prostějovských čerpacích stanic. „Otevřeno máme nonstop. Opozdilci často nakupují kromě hraček také vína nebo kvalitní doutníky,“ uvedl Zbyněk Drexa z prostějovské čerpací stanice OMV.

Vánoční dárky je stále ještě možné objednávat také v internetových obchodech, a to až do dnešního dne. Obchodníci přitom garantují, že objednané zboží dodají včas. Pokud se někdo rozhodne objednat zboží po internetu, ale přitom si ho vyzvednout osobně, má šanci ještě 23. prosince. Vyplývá to z průzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK), která oslovila jedenáct internetových obchodů, jenž mají certifikát Nákup bez obav.

„Všichni moji známí shánějí dárky s předstihem. Já ale potřebuji být u jejich nakupování ve stresu, to dostávám ty nejlepší nápady. Proto je sháním až na Štědrý den. Kdybych je totiž koupila dřív, hned bych je rozdala. Zatím se mi nestalo, že bych pro někoho dárek nesehnala,“ prozradila svou strategii Martina Řezníčková z Prostějova.